Субсидії з травня 2022 року в умовах воєнного стану

19 квітня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 462 «Деякі питання надання пільг та житлових субсидій в умовах воєнного стану». Відповідно до цього документу призначення житлової субсидії на наступний період з травня 2022 року домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021-2022рр. будуть проводитись без звернення громадян (крім адміністративно-територіальних одиниць де структурні підрозділи соціального захисту населення не мають можливості забезпечити підготовку та виплату таких справ в зв`язку з активними бойовими діями, тимчасовою окупацією – на цих територіях субсидія буде розрахована по відповідним формулам цієї постанови).

Але, якщо розмір субсидії в опалювальний період дорівнював 0,00 грн., субсидія не буде розрахована. Якщо Вам було відмовлено в призначенні субсидії – субсидія також не буде розрахована.
Перепризначення буде здійснюватися на підставі інформації, яка буде отримана органами соціального захисту населення з оновленням даних про доходи осіб від ПФУ та ДПС.

Призначатимуть субсидію і людям, які отримали валюту від благодійних організацій або придбали для оплати лікування чи навчання.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо:

• зміни соціального статусу членів домогосподарства;
  • зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні членів домогосподарства;
  • зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
  • зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
  • зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
  • зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;
  • реєстрації транспортного засобу одним з членів домогосподарства або членом сім’ї особи з числа членів домогосподарства з дати випуску якого минуло менш ніж п’ять років;
  • будь хто з членів домогосподарства або член сім’ї особи з числа членів домогосподарства протягом  12 місяців перед зверненням за призначенням або перед її призначенням в автоматичному режимі, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири(будинку), транспортного засобу(механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень.
  • отримання ним або членом сім’ї особи із складу домогосподарства одноразово доходу у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.Для отримувачів з регіонів, у яких тимчасово не працюють органи соціального захисту, встановлено спеціальний механізм визначення розміру житлових субсидій та пільг в квітні та протягом неопалювального сезону. Їхній розмір визначатиметься на основі розміру субсидії або пільги за січень 2022 року з урахуванням фактичних даних 2021 року про співвідношення середнього розміру субсидій або пільг у січні та квітні, а також у січні та вересні, як найбільш показовому місяці неопалювального сезону.

Окремо зазначаємо, що людям з регіонів, де ведуться бойові дії, субсидію призначать з початку сезону, незалежно від того, в якому місяці сезону вони звернулись за призначенням. Цій категорії субсидіантів дозволили не інформувати про обставини, які впливають на призначення та розмір субсидії протягом воєнного стану. Але вони зобов’язані поінформувати про такі обставини протягом першого місяця після скасування воєнного стану.