Змінено умови виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з травня 2022р.

16 квітня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України», якою змінено умови призначення та виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Слід звернути увагу на наступне:

1) за березень та квітень 2022 року допомога на проживання надавалась всім внутрішньо переміщеним особам, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та які звернулись за її призначенням до 30 квітня, включно;
2) з травня 2022 року така допомога  надається внутрішньо переміщеним особам:

– які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;

– які перемістилися з території територіальних громад, що перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);

– у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Таке рішення Уряду дозволяє внутрішньо переміщеним особам, які повернулися на постійне місце проживання, але мають зруйноване житло, продовжувати отримувати допомогу на проживання.

Важливо!  Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 75 від 25.04.2022.

Звертаємо увагу, що законодавством передбачена норма, яка зобов’язує внутрішньо переміщених осіб у разі повернення до покинутого місця постійного проживання протягом трьох днів повідомити про це органи соціального захисту населення за місцем отримання довідки або після повернення до покинутого постійного місця проживання, для скасування довідки про взяття на облік, як внутрішньо переміщеної особи. Повідомлення також можна подати через Портал Дія.

При цьому дія довідки не скасовується для внутрішньо переміщених осіб, які повернулися до покинутого місця постійного проживання, але є власниками пошкодженого або знищеного нерухомого майна внаслідок бойових дій, які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Також звертаємо увагу для допомоги постраждалим від російської агресії створено проект «Поряд». Проект створений для розміщення запитів на допомогу та їх пошуку тими, хто має можливість її надати.
Це місце, де прості українці надають допомогу один одному та об’єднуються у складний час.
Для розміщення запитів необхідно звернутися за посиланням: https://poryad.in.ua