Центр розвитку ОСББ: напрацювання у 2022 році

У зв’язку з воєнним станом, програми 60/40 призупинені. Разом з тим, Центр розвитку ОСББ продовжує працювати. Регулярно проводять зустрічі, постійно на зв’язку в телефонному режимі з головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Переважно відповідають на запитання, щодо виконання робіт у будинку, ведення бухгалтерії, підготовки звітів, зміни голови.

За час роботи Центру:

  • допомогли заповнити десятки звітів (статистика, податкова);
  • провели зустрічі щодо належного утримання підвальних приміщень;
  • виробили стратегію роботи під час війни;
  • створили Вайбер-групу, де спілкуються на різні теми стосовно ОСББ.

Від 24 лютого 2022 року 38 будинків самостійно зробили капремонти (дах, вікна, двері, вимощення, заміна стояків, каналізаційних труб тощо). У тому числі 18 будинків замінили електричну проводку (оновили щитки зі старими лічильниками та трансформаторами). Складено список потреб усіх ОСББ.

Наприкінці травня відкрилися реєстри та відновився процес створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Фахівці Центру розвитку ОСББ проводять інформаційні зустрічі у дворах, роз’яснюють що таке ОСББ та як його створити.

Протягом 2022 року почали діяльність три об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Ще на три готують документи. Загалом від початку роботи Центру розвитку ОСББ створено 43 об’єднання. Це рекорд за останні 5 років.

Складовою роботи Центру розвитку ОСББ є навчання. Разом з керівниками об’єднань пройшли курс “Актуальні питання управління багатоквартирного будинку в умовах воєнного стану” від Інституту муніципального менеджменту.

Разом з основною роботою працівники Центру розвитку ОСББ займаються волонтерством на користь Збройних сил України.