Нововолинська Центральна міська лікарня відповідає критеріям госпітальних кластерів

В Україні почали новий етап медичної реформи – інфраструктурний. Лікарні будуть поділені на госпітальні кластери. Формування мережі лікарень в госпітальному окрузі за кластерним принципом чітко визначає, в яких лікарнях, будуть надаватися пріоритетні послуги, яке обладнання й в якій кількості має бути.

Обов’язковою умовою кластерної лікарні є наявність відділення екстреної та вузькопрофільних хірургічних й терапевтичних відділень. На сьогодні у Володимирському районі лише у Нововолинській міській лікарні успішно функціонує і відділення екстреної допомоги, і вузькопрофільні відділення.
На часі – підготовка до встановлення нового ангіографа. Це апарат, який дасть змогу більш ефективно лікувати пацієнтів з інсультами. Не лише діагностувати зміни в судинах, а й виконувати безпосередні втручання у випадку тромбозу чи розриву судин, інсульту та інфаркту.
На початку 2022 року фахівці провели дослідження. Щоб визначити доцільність встановлення апарата, проаналізували структуру захворюваності мешканців Володимирського району.
За результатами дослідження визначили тип найбільш відповідного до потреб пацієнтів ангіографа. Для встановлення апарата переобладнають одну з операційних. На закупівлю ангіографа оголошені торги. Невдовзі будуть їх результати.
Проєкт реконструкції приміщення вже готовий. Сьогодні, 16 серпня, міський голова Борис Карпус поспілкувався з директором лікарні Олегом Шипеликом і директором ПП «Ковелькомунпроект» Віктором Дубиною. Оглянули приміщення, де стоятиме ангіограф. У перспективі – реконструкція цілого терапевтичного корпусу з безбар’єрним доїздом швидкої та транспортуванням пацієнта до операційної.

Борис Карпус сказав, що тримає руку на пульсі, бо розвиток лікарні – це запорука здоров’я і життя мешканців Нововолинської та сусідніх громад.