Відділ у справах осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради інформує про проведену роботу за дев’ять місяців 2022 року

Російська агресія позбавила нас мирного життя і забрала на фронт сотні тисяч чоловіків і жінок. Критично важливим є соціальне забезпечення наших військових та їх родин.

Загибель військових є болісним питанням для усіх нас і передусім, для сімей загиблих. Жодні виплати не можуть заглушити біль втрати близької людини. Але, безумовно, така допомога від держави, Волинської ОДА та місцевої громади є.

Із субвенції обласного бюджету 24-ти сім’ям військовослужбовців, які загинули при відбитті військової агресії Російської Федерації проти України було виплачено матеріальної допомоги на суму 2 400 000,00 грн.

Із міського бюджету сім’ям загиблих військовослужбовців в зоні АТО (ООС) та у бойових діях під час воєнної агресії Російської Федерації проти України виділено матеріальну допомогу  на суму 374 500,00 грн.

Відповідно до ст.10 та ст.10/1 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» 28-ми членам родин загиблих військовослужбовців надано статус «Член сім’ї загиблого (померлого)» та видано 6 довідок на дітей загиблих. А також надано статус «Особа з інвалідністю внаслідок війни»-10 особам.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року №321 «Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби» зі змінами, за 9 місяців 2022 року до управління соціального захисту населення звернулось 135 особи, які подали документи на отримання допоміжних засобів реабілітації, з них :

– 25 дітей з інвалідністю;

– 10 осіб з інвалідністю по зору та слуху;

– 70 особи з інвалідністю загального захворювання та з дитинства;

– 3 особи з числа ВПО;

– 25 осіб похилого віку;

– 2 дитина до 18 років.

За 9 місяців  2022 року протезно-ортопедичними підприємствами

95-ти особам було видано 338 допоміжних  засобів реабілітації на суму 1 275824,00 грн. (засоби для пересування, протези молочної залози та ліфи, протези нижніх кінцівок, ортопедичне взуття, засоби реабілітації), а також виплачена компенсація за самостійно придбані мобільні телефони особам з інвалідністю по слуху та зору.

Одну особу з інвалідністю було направлено у Державну реабілітаційну установу «Галичина» м. Львова для надання послуг із комплексної реабілітації.

На виконання п.12 Порядку надання соціальних послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади до психоневрологічних інтернатних установ направлено 5 осіб.

Згідно «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року №309 зі змінами від 20.01.2021 року №30, за  9 місяців 2022 рік заключено 14 договорів з реабілітаційними установами  на суму 294 тис. 903 грн. та  забезпечено реабілітаційними заходами 12 дітей з інвалідністю.

Згідно вищенаведеного Порядку шомісячно оприлюднюється на офіційному веб-сайті міської ради інформація про  кількість зареєстрованих заяв і черговість надання реабілітаційних послуг.

Виплачено одноразової матеріальної допомоги з державного бюджету 26-ти особам з інвалідністю на суму 25 467,00 грн.

Проведено виплату компенсації на бензин, ремонт-22 особам на суму 9393,78 грн., компенсації на транспортні витрати-52 особам на суму 30 236,85 грн.

Підготовлено документи для виплати компенсації за пільговий проїзд 47-ми членам сімей загиблих військовослужбовців відповідно до обласної  Регіональної програми .

За 9 місяців 2022 року проведено 16 комісій із соціальних питань, на яких було розглянуто питання надання одноразової матеріальної допомоги із міського бюджету 283-ом  жителям Нововолинської територіальної громади, з них 255-ти громадянам виділено допомоги на суму 500 400,00 грн.

З початку року заключено 18 договорів із санаторно-курортними закладами на суму 184 384,00 грн.,  проплачено –  16 договорів на суму 159 310,00 грн., а з числа учасників АТО/ООС-оздоровлено одну особу  на суму 13 881,00 грн. Забезпечено путівками з Мінсоцполітики – 5 осіб (3-осіб з інвалідністю внаслідок війни, 1-УБД, 1-особу з інвалідністю).

Виплачено грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки:

-одній особі з інвалідністю внаслідок війни на суму 677,00 грн.;

-6-ти особам з інвалідністю на суму 2879,00 грн.

З початку року  з Нововолинською автошколою ТСОУ було заключено два договори для на суму 9900,00 грн. в якій пройшли професійне навчання троє учасників АТО за професією-водій категорії «ВЕ» та водій категорії «СЕ».

Постійно проводиться робота по введенню пакету документів осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб на порталі Централізованого банку даних осіб з інвалідністю для :

-придбання пільгових проїзних документів на пасажирські поїзди через електронні канали обслуговування ПАТ «Укрзалізниця»

– надання матеріальної допомоги особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та малозабезпеченим особам;

– зняття з обліку, в тому числі на підставі даних про смерть особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи, отриманих із Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

На порталі Є-data (Єдиний веб-портал використання публічних коштів) оприлюднюється інформація про затверджені договори та акти реабілітаційних установ та санаторно-курортних закладів.