Обговорили питання соціального захисту осіб з інвалідністю

29 листопада 2022 року у рамках Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» в управлінні соціального захисту населення відбувся захід з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю, яке щороку відзначають третього грудня.

У заході взяли участь представники громадських організацій Нововолинської міської територіальної громади, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Валентина Журавська та фахові спеціалісти управління, які забезпечують виконання законодавчих актів, у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю.

Начальниця управління соціального захисту населення Людмила Якименко підсумувала роботу управління за 11 місяців 2022 року.

За кошти державного бюджету у 2022 році оздоровлено 25 осіб на суму 232 993,00 грн. Виплачено одноразову грошову допомогу 33-м особам з інвалідністю та представникам дітей з інвалідністю на суму 32 562,00 грн. З початку 2022 року державну соціальну допомогу особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю отримали 770 осіб на суму 24 372 105,34 грн.

Протезно-ортопедичними підприємствами 121-й особі видано 396 допоміжних засобів реабілітації на суму 1 677 357,00 грн (засоби для пересування, протези молочної залози та ліфи, протези нижніх кінцівок, ортопедичне взуття, засоби реабілітації). Також виплачена компенсація за самостійно придбані мобільні телефони, палиці особам з інвалідністю по слуху та зору.

Укладено 20 договорів з реабілітаційними установами на суму 395 131,80 грн та забезпечено реабілітаційними заходами 20 дітей з інвалідністю.
Охоплено оздоровленням та відпочинком 21 дитину з інвалідністю, та одну дитину одному з батьків якої встановлено II групу інвалідності коштом державного бюджету.

Проведено 18 комісій із соціальних питань, на яких розглянуто питання надання одноразової матеріальної допомоги з міського бюджету 336 жителям Нововолинської територіальної громади, з них 88 осіб з інвалідністю та виділено допомогу на суму 72 600,00 грн.

Директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Валентина Журавська розповіла про роботу структурних підрозділів терцентру: відділення соціальної допомоги вдома, відділення стаціонарного догляду для постійного проживання, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, що надають соціальні послуги у громаді.