Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Нововолинській ТГ

З початку епідсезону на території Нововолинської громади на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі коронавірусну хворобу захворіло 595 осіб, перехворіло 2 % міського населення. З-поміж захворілих 55% становлять діти віком від 0 до 17 років, 58% з яких школярі. З початку епідсезону госпіталізовано 43 особи. Летальних випадків від грипу не зареєстровано.
За даними оперативної інформації на території громади за 49 тиждень 2022 року на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі коронавірусну інфекцію захворіло 101 особи, що на 8% більше ніж за попередній 48-й тиждень, що вказує на підвищений рівень циркуляції вірусів гострих респіраторних захворювань. Серед захворілих 57% становлять діти до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності за даний період становить 181,7 на 100 тисяч населення, що на 74,7% нижче епідемічного порогу та відповідає низькому рівню інтенсивності епідемічного процесу.
Серед усіх захворілих (ГРВІ+COVID-19) 98% становили хворі з діагнозом ГРВІ. Симптоматика ГРВІ та коронавірусної хвороби подібні, тому при перших симптомах обов’язково звертайтеся за меддопомогою до сімейного лікаря.
Щорічна вакцинація — найефективніший засіб для профілактики грипу та запобігання важким ускладненням хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.
Передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику: медичні працівники,  вагітні,  особи старше 65 років, люди із хронічними захворюваннями, учителі  та усі, хто працює в місцях скупчення людей.  За останній тиждень на території громади вакциновано від грипу 46 осіб. Всього з початку епідсезону вакциновано 103 осіб, з них 6 дітей та 92 медичних працівників