До уваги отримувачів державних допомог

30.11.2022 року набула чинності постанова КМУ від 15.11.2022 р.№ 1320 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо призначення окремих видів державної допомоги та соціальних стипендій», якою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 214 деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану».

На період введення воєнного стану надання державних соціальних допомог та пільг, які було призначено раніше, продовжується особам, які проживають на території територіальних громад, включених до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Особам, які не проживають на території територіальних громад, включених до переліку, строк виплат державних соціальних допомог та пільг продовжується до 31 грудня 2022 р. (включно).

У разі виключення територіальної громади із переліку державні соціальні допомоги та пільги продовжують виплачуватися протягом місяця, в якому територіальну громаду виключено з переліку, та протягом наступного місяця після її виключення, при цьому кошти державних соціальних допомог, виплачені отримувачам під час воєнного стану до моменту подання ними нових заяви та документів, не підлягають поверненню.

У разі коли у період введення воєнного стану виявлено відомості та/або отримано інформацію, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та на визначення її розміру, виплата державної соціальної допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виявлено відомості та/або отримано інформацію

Всім отримувачам допомог та пільг, яким виплати були продовжені автоматично, необхідно після 1 січня 2023 року звернутися до центрів надання адміністративних послуг, територіальних громад та органів Пенсійного фонду за місцем проживання для поновлення виплат.