Колективний імунітет: що це таке і для чого він потрібний

Роз’яснення щодо важливості вакцинації та формування колективного імунітету надає лікар епідеміолог Нововолинського відділення Володимирського відділу ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» Ольга Барна.

Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни, за рекомендаціями ВООЗ, забезпечує повноцінний захист громади від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями. Фактично, це і називається колективним імунітетом.

5% залишається для тих діток та дорослих, котрі мають довічні протипоказання та не можуть щепитися й отримати захист від інфікування.

ВООЗ застерігає: якщо рівень охоплення населення країни щепленнями падає на кілька відсотків – це створює сприятливі умови для поширення інфекційних хвороб. Що нижчий колективний імунітет, то вище шанс виникнення спалахів та епідемій.

Тому кожна відмова або відкладання щеплення – загроза власному життю та життю тих, хто з об’єктивних причин не може щепитися.

Вакцинуйтеся самі та вакцинуйте своїх дітей! Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекцій, і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороб. Це безпечно, безоплатно та ефективно. Для цього просто зверніться до свого сімейного лікаря або в найближчий медичний заклад.

Національний календар профілактичних щеплень України передбачає захист проти 10 особливо небезпечних захворювань: гепатит В, гемофільна інфекція, туберкульоз, дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, кір, краснуха, паротит. Головне – зробити щеплення. Вакцини для Календаря щеплень закуповують державним коштом, тому вони безоплатні.

Важливо також робити додаткові щеплення з урахуванням епідсезону – проти грипу та COVID-19. Якщо ви маєте вже дві дози від коронавірусної хвороби, то попіклуйтеся про бустерну.

Імунізація у першу чергу спрямована на захист здоров’я наших дітей!

Тільки своєчасне щеплення захистить від інфекційних хвороб!