Індустріальний парк NOVO відкрито. Визначено керуючу компанію.

Індустріальний парк NOVO відкрито. Визначено керуючу компанію.

 

21.11.2022 в Нововолинську відбулось урочисте відкриття нового індустріального парку. На цій території постануть нові виробничі підприємства.

Зараз Україна, як ніколи, потребує розвитку виробництв, заводів та комбінатів, оскільки велика частина вже наявних передових потужностей зазнала істотних пошкоджень та руйнувань. Багато підприємств зупинили свої виробництва, частина взагалі припинили своє існування.

Індустріальні парки дають можливість для переносу потужностей або створення нових на своїй території. Крім того будувати виробництва в індустріальному парку є вигіднішим, оскільки державою передбачено додаткові стимули та пільги.

“Індустріальні парки мають стати реперними точками росту української економіки. Саме вони сьогодні є одним із важливих механізмів, що сприяють покращенню інвестиційної привабливості регіонів та можуть стимулювати їхній економічний розвиток”, – зазначив заступник міністра економіки Денис Кудін.

Нововолинський індустріальний парк NOVO займає територію площею 20 гектарів та має всі підведені комунікації: воду, газ, електроенергію. Парк виходить фасадом на нову трасу Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква в напрямку Львова та знаходиться неподалік від кордону з Польщею.

Головною керуючою компанією індустріального парку, на засадах конкурсу, стала компанія  ТОВ “ІКК “Бюро Інвестиційних Програм”. Голова керуючої компанії індустріального парку NOVO вже анонсував про перших резидентів парку. Наразі є попередні домовленості про зобов’язання увійти в індустріальний парк з підприємствами зі сфери переробки риби, виробництва харчової продукції та логістики.

Нагадаємо, що для резидентів індустріальних парків законом передбачені економічні стимули: звільнення від імпортного ПДВ і мита при імпорті нового обладнання; звільнення від податку на прибуток на 10 років у разі ведення діяльності в межах ІП; пільгові ставки податку на нерухомість і плати за землю від місцевої влади. Крім того, органи місцевого самоврядування отримують право надавати пільги за місцевими податками, що, між іншим, створює додаткові переваги для бізнесів релокованих або відкритих на території індустріального парку.

“Під час війни індустріальні парки можуть стати точками розвитку для української економіки. Адже передбачені на законодавчому рівні економічні стимули для резидентів дають змогу побудувати завод, зекономивши 25% інвестицій. Тож власники зекономлять чверть інвестицій порівняно з ділянкою, яка знаходиться за 100 метрів від індустріального парку, не кажучи про сусідні країни ЄС, де сума інвестицій буде більшою на 30-40%. Відтак, розвиваючи культуру індустріальних парків в Україні, ми відроджуємо економіку і промисловість, даємо змогу українському бізнесу не їхати від війни у країни ЄС, а залишатися в Україні” – говорить Олександр БОНДАРЕНКО, голова і засновник керуючої компанії Нововолинського індустріального парку “Bureau of Investment Programs”.

Отже з урахуванням пільг, термін окупності інвестицій у підприємство на території індустріального парку NOVO може скласти 4-5 років залежно від типу бізнеса. Звісно, все залежить від бізнес-моделі, конкуренції та розміру інвестицій.

Відкриття індустріального парку NOVO – історична подія не лише для Нововолинська, а й для всієї України. Тепер у місті Нововолинську проводиться та проводитиметься активна робота по будівництву та залученню підприємств, які створять сотні робочих місць і наповнюватимуть бюджет мільйонами податків.

Індустріальний парк NOVO – це потужна ініціатива для втримання нашого тилу та шлях до перемоги і відновлення України.

 

https://youtu.be/gjHYfh18DDQ