Що змінилося у призначенні державних допомог з січня 2023 року

Нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1040 і від 7 березня 2022 р. № 214» виплату державних допомог продовжено на період дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування. Це стосується отримувачів допомоги:

  • на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • на дітей, хворих тяжкими захворюваннями;
  • дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів
  • особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
  • особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та II внаслідок психічного розладу;
  • особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, державну допомогу на дітей одиноким матерям, допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату та пільги інші адресні види допомог необхідно з 1 січня 2023 підтвердити право на продовження виплати допомог та надання пільг. Документи приймають у Центрі надання адміністративних послуг за адресою: пр-т Дружби, 27.

Крім того, до 31 грудня 2023 року продовжено перехідний період для виплати щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам продовжуватиме виплачуватись, оскільки це окремий вид допомоги, який призначається з місяця звернення без кінцевої дати її припинення.