У Нововолинську запрацювала котельня на альтернативному виді палива

У середу, 1 лютого, на одному з мікрорайонів Нововолинська презентували котельню, яка працює на альтернативному джерелі – дерев’яній трісці.

Оглянули об’єкт міський голова Борис Карпус, його заступник Микола Пасевич та директор КП «Нововолинськтеплокомуненерго» Вікторія Герасимик.

Обладнання автоматизоване. Тріска подається в розподільник по рухомій підлозі у два котли. Вони нагрівають і подають воду та тепло в оселі мешканців. Дані котли мають високий коефіцієнт корисної дії. Екологічні показники відповідають європейським стандартам.

Обігріває котельня споживачів 5 мікрорайону та 86 житлових будинків на прилеглих вулицях.

– Переваг такої котельні чимало. Насамперед вартість тріски – нижча, ніж газу. З урахуванням того, що ліміти на газ ми отримуємо все менші, то альтернативні джерела тепла просто необхідні. По-друге, це суттєво економить кошти й стабілізує тариф. По-третє, обслуговує цю котельню лише одна людина, – зазначив міський голова Борис Карпус.

Все обладнання та котли фірми «Kalvis». Проєкт реалізували коштом КП «Теплокомуненерго», бюджету громади та міжнародної організації GIZ. Загалом інвестували 12 мільйонів гривень.