Епідситуація щодо COVID-19 та ГРВІ, грипу в Нововолинській територіальній громаді

За даними епіднагляду спостерігається нестійка ситуація щодо захворюваності на COVID-19 та щотижневий ріст кількості випадків як в області так і на території громади. З 13 по 19 березня на території громади зареєстровано 96 випадків захворювання на COVID-19, що на 68% більше ніж минулого тижня. Серед дітей до 17 років зареєстровано 5 випадків хвороби. Серед захворілих 23 особи госпіталізовано, 73 лікуються амбулаторно. За тиждень одужало 51 особа, летальних випадків – 2. Станом на 20 березня на активному спостереженні знаходиться 102 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.

По сільській місцевості, що входить до складу Нововолинської ТГ всього зареєстровано 454 випадки захворювання COVID-19, за останню добу не зареєстровано. Всього одужало 448 осіб.

Вакцинальна кампанія проти COVID-19 триває. За останній тиждень вакцинувалося 10 осіб.
КНП «Нововолинський ЦПМСД» забезпечений вакциною КОРОНОВАК, вакциною Jonson @ Jonson та Comirnaty від Pfizer. Пункти щеплень працюють на базі амбулаторій №2 та №3, АЗПСМ Благодатне в будні дні з 9.00 год до 17.00год. Також проводяться виїзди мобільної бригади в установи та на підприємства для проведення профілактичних щеплень.

Епідситуація по грипу та ГРВІ

З початку епідсезону, який розпочався з 07 жовтня 2022 року, на території громади на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі коронавірусну хворобу захворіло 2839 осіб, перехворіло 5 % міського населення. З-поміж захворілих 55% становлять діти віком від 0 до 17 років, 60% з яких школярі. Госпіталізовано  з приводу грипу та ГРВІ з початку епідсезону 122 осіб. Летальних випадків від грипу не зареєстровано.

За даними оперативної інформації на території громади за 11-й тиждень 2023 року на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі коронавірусну інфекцію спостерігається незначне збільшення захворюваності. Всього  захворіло 147 осіб, що 20% більше ніж за попередній 10-й тиждень. Серед захворілих 31% становлять діти до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності за даний період становить 296,5 на 100 тисяч населення, що на 58,7% нижче епідемічного порогу та відповідає низькому рівню інтенсивності епідемічного процесу. Серед усіх захворілих (ГРВІ+COVID- 19) 59% становили хворі з діагнозом ГРВІ. Симптоматика ГРВІ та коронавірусної хвороби подібні, тому при перших симптомах обов’язково звертайтеся за меддопомогою до сімейного лікаря.

За даними вірусологічних досліджень в області, крім коронавірусної інфекції, циркулює вірус грипу А (АН3), не субтипованого та вірус грипу В, парагрипу, аденовіруси, RS-віруси, риновіруси,  метаневмовіруси. На території Нововолинської громади зареєстровано циркуляцію вірусу грипу А. Щорічна вакцинація — найефективніший засіб для профілактики грипу та запобігання важким ускладненням хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику: медичні працівники,  вагітні,  особи старше 65 років, тому, що  імунітет із віком послаблюється,  люди із хронічними захворюваннями, у котрих  ризик ускладнень грипу значно підвищується, а також учителі  та усі, хто працює в місцях скупчення людей.