Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Нововолинській територіальній громаді

З початку епідсезону (який розпочався з 07.10.2022р.) на території громади на гострі респіраторні вірусні інфекції, у тому числі коронавірусну хворобу захворіло 2980 осіб, перехворіло 6 % міського населення. З-поміж захворілих 54% становлять діти віком від 0 до 17 років, 61% з яких школярі. Госпіталізовано  з приводу грипу та ГРВІ з початку епідсезону 147 осіб. Летальних випадків від грипу не зареєстровано.
За даними оперативної інформації на території громади за 12-й тиждень 2023 року на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі коронавірусну інфекцію спостерігається незначне зниження захворюваності. Всього  захворіло 141 особа, що 4% менше ніж за попередній 11-й тиждень. Серед захворілих 41% становлять діти до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності за даний період становить 284,4 на 100 тисяч населення, що на 60,4% нижче епідемічного порогу та відповідає низькому рівню інтенсивності епідемічного процесу. Серед усіх захворілих (ГРВІ+COVID- 19) 56% становили хворі з діагнозом ГРВІ. Симптоматика ГРВІ та коронавірусної хвороби подібні, тому при перших симптомах обов’язково звертайтеся за меддопомогою до сімейного лікаря.
За даними вірусологічних досліджень в області, крім коронавірусної інфекції, циркулює вірус грипу А (АН3), не субтипованого та вірус грипу В, парагрипу, аденовіруси, RS-віруси, риновіруси,  метаневмовіруси. На території Нововолинської громади зареєстровано циркуляцію вірусу грипу А. Щорічна вакцинація — найефективніший засіб для профілактики грипу та запобігання важким ускладненням хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.
Передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику: медичні працівники,  вагітні,  особи старше 65 років, тому, що  імунітет із віком послаблюється,  люди із хронічними захворюваннями, у котрих  ризик ускладнень грипу значно підвищується, а також учителі  та усі, хто працює в місцях скупчення людей.
Всього з початку епідсезону вакциновано 153 особи, з них 9 дітей та 94 медичних працівників. Рекомендуємо дотримуватися протиепідемічних заходів, зокрема, правильно використовувати захисні маски, дотримуватись соціальної дистанції, провітрювання приміщень, регулярно мити руки та вакцинуватися.