Як зберігати воду в спеку під час перебоїв з електро- та водопостачанням

Якщо у вас зникло централізоване водопостачання:

  • Використовуйте бутельовану/привізну воду, воду з пунктів роздачі,
    організованих місцевою владою.
  • Зберігайте запас питної води у чистій, щільно закритій тарі, щоб уникнути
    забруднення.
  • Якщо немає доступу до бутельованої чи привізної води, використовуйте воду з
    бюветів або колодязів, обов’язково прокип’ятивши її перед вживанням.
    Кип’ятіння води — найефективніший спосіб очистити її від мікроорганізмів і
    зробити її придатною для пиття. Кип’ятіть воду до утворення бульбашок на її
    поверхні та дайте охолонути природним шляхом.
  • Не зберігайте воду на сонці. Пластикові та скляні пляшки можуть нагріватися
    під впливом сонячних променів, що призводить до виділення шкідливих
    хімічних речовин у воду. Тому краще тримати воду в прохолодному, темному
    місці бажано в скляних ємностях.
  • Слідкуйте за терміном придатності води. Вода в пляшках також має свій термін
    придатності, і вживання її після цієї дати може бути небезпечним для здоров’я.
  • Закорковуйте пляшки після використання. Відкриті пляшки можуть стати
    місцем розмноження бактерій, тому завжди закривайте їх після кожного
    використання.
  • Використовуйте воду протягом декількох днів після відкриття. Після відкриття
    пляшку варто використати за 3–5 днів, інакше якість води може погіршитися.
  • Не зберігайте воду поруч з хімікатами.
  • Багаторазовий скляний посуд потрібно мити щодня з використанням мийних
    засобів та теплої води, щоб уникнути розмноження бактерій.
  • Не використовуйте одноразові пляшки повторно. Це може бути небезпечно для
    здоров’я.