Як зберігати воду в спеку під час перебоїв з електро- та водопостачанням
Якщо у вас зникло централізоване водопостачання:
- Використовуйте бутельовану/привізну воду, воду з пунктів роздачі,
організованих місцевою владою. - Зберігайте запас питної води у чистій, щільно закритій тарі, щоб уникнути
забруднення. - Якщо немає доступу до бутельованої чи привізної води, використовуйте воду з
бюветів або колодязів, обов’язково прокип’ятивши її перед вживанням.
Кип’ятіння води — найефективніший спосіб очистити її від мікроорганізмів і
зробити її придатною для пиття. Кип’ятіть воду до утворення бульбашок на її
поверхні та дайте охолонути природним шляхом. - Не зберігайте воду на сонці. Пластикові та скляні пляшки можуть нагріватися
під впливом сонячних променів, що призводить до виділення шкідливих
хімічних речовин у воду. Тому краще тримати воду в прохолодному, темному
місці бажано в скляних ємностях. - Слідкуйте за терміном придатності води. Вода в пляшках також має свій термін
придатності, і вживання її після цієї дати може бути небезпечним для здоров’я. - Закорковуйте пляшки після використання. Відкриті пляшки можуть стати
місцем розмноження бактерій, тому завжди закривайте їх після кожного
використання. - Використовуйте воду протягом декількох днів після відкриття. Після відкриття
пляшку варто використати за 3–5 днів, інакше якість води може погіршитися. - Не зберігайте воду поруч з хімікатами.
- Багаторазовий скляний посуд потрібно мити щодня з використанням мийних
засобів та теплої води, щоб уникнути розмноження бактерій. - Не використовуйте одноразові пляшки повторно. Це може бути небезпечно для
здоров’я.




