У Нововолинську вшанували подвиг ліквідаторів до 40-х роковин Чорнобильської трагедії
У п’ятницю, 24 квітня, напередодні 40-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС, в Нововолинську громаді відбулися заходи.
Біля пам’ятного знаку «Жертвам чорнобильської катастрофи», що на Пожежній площі, провели мітинг-реквієм. У ньому взяли участь ліквідатори та члени їхніх сімей, секретар міської ради Надія Жук, заступники міського голови, працівники 5 Державної пожежно-рятувальної частини м. Нововолинськ, представники духовенства та громадськості.
Панахиду за полеглими ліквідаторами відслужив благочинний Нововолинського благочиння, митрофорний протоієрей, отець Стефаній Фульмес. У спільній молитві згадали імена тих, чиї життя забрала найбільша атомна трагедія минулого століття. Їхню пам’ять вшанували хвилиною мовчання та сорока ударами символічного дзвону.
У міському Палаці культури відбувся тематичний захід «40 років після вибуху».
Зі словами подяки до присутніх ліквідаторів звернулися: міський голова Борис Карпус, начальник Володимирської РДА Юрій Лобач, голова Володимирської райради Віктор Хиць, голова Волинської організації «Афганці чорнобиля» Євген Недищук.
Під час заходу відбулося відзначення учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подяками голови Волинської ОДА нагороджено: Олександра Каптура, Степана Ковальчука, Магомеда Магомаєва, Ігоря Макодима, Олександра Міліщука, Олександра Омельченка, Валентина Фаренюка та Ігоря Ягнича.Подяками начальника районної військової адміністрації та голови районної ради відзначили Володимира Занічковського та Василя Марценюка. Почесною грамотою виконавчого комітету нагороджено: Сергія Малашевського та Миколу Фірчука. Подяки міського голови отримали ліквідатори: Віталій Вакула, Анатолій Ковальчук, Василь Крижановський, Віктор Мов’яка, Микола Радійчук та Петро Чуйко.
Від імені Всеукраїнської громадської організації «Асоціація афганців Чорнобиля» медалі отримали: Ігор Лизун, Ніна Кліцук, Віталій Радзивілюк і Олександр Каптур.
Під час заходу звучали вокально-інструментальні твори у виконанні артистів міського Палацу культури, школи мистецтв і будинку культури селища Благодатне.
Учасники також мали змогу переглянути фотовиставку Олександра Гавлінського «Прип’ять: місто великих перспектив і жахливих наслідків» і виставку дитячих робіт школи мистецтв «Диво небачене».




