17 та 18 травня вшановуємо пам’ять жертв злочинів радянського тоталітарного режиму
Сьогодні, 18 травня, в Україні вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. У цей день у 1944 році за наказом Москви розпочалася примусова депортація кримських татар з їхньої історичної батьківщини. Людей масово заганяли у товарні вагони та відправляли до Середньої Азії та на Урал. Від жахливих умов, голоду та хвороб у дорозі й у перші роки заслання загинула майже половина депортованих. Сьогодні, в умовах російської окупації півострова, кримськотатарський народ знову зазнає системних репресій та змушений боротися за право вільно жити на своїй землі.
У неділю, 17 травня, згадували жертв політичних репресій. Серед тих, хто потрапив у жорна радянського режиму, – сотні тисяч українців, знищених або засланих до таборів під час Великого терору та інших каральних кампаній. Сандармох, Биківнянські могили, масові розстріли інтелігенції, духовенства та селянства – це нагадування про часи, коли людей позбавляли життя та свободи просто за їхні переконання, ідентичність чи походження.
Пам’ятаймо свою історію, щоб розуміти справжню ціну свободи і не дозволити терору перемогти знову.



