Звіт про роботу терцентру за 2022 рік

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконавчого комітету Нововолинської міської ради складається з трьох відділень:

– відділення соціальної допомоги вдома, на основі якого працює мультидисциплінарна команда;

– відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, при якому функціонує пункт прокату засобів реабілітації та «банк одягу»;

– відділення стаціонарного догляду для постійного проживання.

На базі відділення соціальної допомоги вдома діє мультидисциплінарна команда, до складу якої входять фахівці різних служб для комплексного надання послуг. За 2022 рік мультидисциплінарною командою охоплено 119 осіб та надано 1024 соціальні послуги.

Протягом 2022 року територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконавчого комітету Нововолинської міської ради надано послуг:

– відділенням соціальної допомоги вдома – 478 особам;

– відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – 804 особам;

– відділенням стаціонарного догляду для постійного проживання – 71 особі.

Пункт прокату засобів реабілітації, який функціонує у складі відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру, спрямований на зменшення обмеження життєдіяльності, відновлення здатності до самообслуговування та соціальної активності, пересування.

На даний час в пункті прокату в наявності є інвалідні візки, ходунці, автокрісла. Засоби допоміжного пересування видаються безкоштовно для тимчасового користування громадянам, які знаходяться на обліку у структурних підрозділах Територіального центру. Протягом звітного періоду пунктом прокату скористалося 23 особи (14 – інвалідними візками, 16 – ходунцями, 1- підлокотниками).

Протягом 2022 року працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно з управлінням соціального захисту населення, Нововолинським міським центром соціальних служб, а також Товариством Червоного Хреста проводилась робота по визначенню потреб населення у соціальних послугах.

Метою визначення потреб населення громади у соціальних послугах є отримання об’єктивних, достовірних статистичних, кількісних та якісних даних, необхідних для прийняття управлінських рішень щодо розвитку системи соціальних послуг в громаді.

Це надає можливість:

– оцінити ефективність діючої системи надання послуг;

– визначити цільові групи отримувачів соціальних послуг з числа жителів громади, їх потреби у послугах;

– розробити стратегію розвитку соціальних послуг.

Незважаючи на те, що матеріально-технічна база територіального центру задовільна, вона постійно потребує подальшого зміцнення та оновлення. У 2022 році за сприяння благодійного фонду «ФОНД РОЗВИТКУ ГРОМАДИ» розширено матеріально – технічну базу пункту прокату засобів реабілітації, а також для відділення стаціонарного догляду для постійного проживання надано у користування функціональні ліжка, матраци та інші вироби медичного призначення на суму 7552,15 грн. У листопаді місяці 2022 року матеріально-технічну базу Територіального центру поповнено 5 обігрівачами, наданими благодійним фондом «Стабілізейшин суппорт сервісез» на суму 18500,00 грн.

Військова агресія з боку Російської Федерації вплинула на процес виконання започаткованого раніше комплексу реформ та сферу соціального обслуговування. Основними напрямами удосконалення діяльності територіального центру в умовах війни є:

– розвиток інноваційних моделей соціальної роботи;

– залучення до співпраці якомога більше громадських, релігійних організацій з метою надання ними благодійної, спонсорської та волонтерської допомоги підопічним територіального центру;

– вивчення досвіду колег з метою удосконалення та покращення якості надання соціальних послуг;

– удосконалення методів комплексного вирішення соціальних проблем внутрішньо переміщених осіб та прийняття відповідних рішень.

територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) тісно співпрацює з недержавними організаціями, а саме: Благодійним фондом «Всесвітні партнери», Суспільною службою України «Берегиня», Волинським обласним благодійним фондом «Карітас-Волинь», Благодійними фондами «ФОНД РОЗВИТКУ ГРОМАДИ», «Перемога УА», «Стабілізейшин суппорт сервісез», ГО «Донбаська ініціатива».

У 2022 році міською радою надано нове приміщення для «банку одягу», що дозволило, завдяки тісній співпраці з благодійним фондом «ФОНД РОЗВИТКУ ГРОМАДИ», значно розширити асортимент речей, бувших у вжитку, та надати соціальні послуги для більш, ніж 1860 сімей внутрішньо переміщених осіб.

Благодійний фонд «Всесвітні партнери» надав гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування 345 підопічним Територіального центру, з них – 97 внутрішньо переміщеним особам.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) активно співпрацює зі своїми партнерами, а також постійно налагоджує співпрацю з громадськими організаціями міста.