Міжнародний день боротьби з рабством

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

За інформацією Міжнародної організації з міграції, за останні роки близько 400 тисяч українців виїхали за кордон з метою працевлаштування, з яких понад 100 тисяч жінок потрапили в секс-індустрію країн-реципієнтів.

Торгівля людьми, зокрема жінками та дітьми, –– це добре організований транснаціональний злочинний бізнес, тісно пов’язаний з такими явищами як проституція, наркоманія та порно індустрія. Сучасні українські діти являють собою приманку для іноземних педофілів, продюсерів порнофільмів, сутенерів, особливо враховуючи те, що за різними оцінками від 100 до 200 тисяч з них – це так звані “діти вулиць”.

Варто відзначити, що жертвами сучасних работоргівців найчастіше стають після погроз, насильства, примусу, обману чи зловживання владою. Тому зусилля урядових та громадських організацій, правоохоронних органів та інших структур зосереджені не тільки на виявленні та запобіганні подібних випадків і кримінальне переслідування організаторів даного роду злочинів проти прав людини, але і реабілітації потерпілих.

З огляду на зростаючі ризики торгівлі людьми в межах України не забувайте про власну безпеку і при працевлаштуванні на батьківщині. Перевіряйте законність діяльності посередників та працедавця , та обов’язково залишайте детальну інформацію щодо свого переміщення родичам та знайомим!

У кожному регіоні України працюють підрозділи боротьби із злочинами , що пов’язані із торгівлею людьми ГУПН, УНП України. Завданням яких є виявлення та припинення дії злочинців у сфері торгівлі людьми .

Діє Національна довідкова лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів :

0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні)

527                    (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone,та

Lifecell)