До уваги постраждалих учасників АТО та Революції Гідності!
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 №432 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони,відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності», кожний учасник антитерористичної операції та постраждалий учасник Революції Гідності має право на отримання послуг з професійної адаптації.
Нормами зазначеного Порядку передбачено, що професійна адаптація учасників антитерористичної операціїта постраждалих учасників Революції Гідності (далі – особи) за робітничими професіями здійснюється шляхом професійної орієнтації, первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.
Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету суб’єктами освітньої діяльності, що мають право в установленому законодавством порядку на здійснення адаптації.
Професійна орієнтація учасників антитерористичної операції здійснюється центрами зайнятості чи іншими установами у порядку, визначеному законодавством.
Оплата послуг із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операціїта постраждалих учасників Революції Гідностіздійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб,які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони,відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 31 березня 2015 року № 179.
Для отримання послуг з професійної адаптації особа звертається із заявою письмово до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування).
До заяви додаються:
– копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
– копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни,що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;
– копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.
Під час подання копії посвідчення, учасники антитерористичної операції пред’являють оригінал такого посвідчення.
Орган соціального захисту населення:
– видає учаснику антитерористичної операції направлення до центру зайнятості або іншої установи на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання ;
– видає учаснику антитерористичної операції направлення на професійне навчання з урахуванням висновків професійної орієнтації.
Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції та постраждалому учаснику Революції Гідностіодноразово в порядку черговості.
Учасник антитерористичної операції та постраждалий учасник Революції Гідності на підставі направлення на професійне навчання зараховується до установи.
За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення за адресою: м.Нововолинськ, б-р Шевченка, 7, каб. 319, тел. 31496.