Зміни щодо порядку виплати допомог окремим категоріям громадян і підвищення соціальних виплат для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані у будинки сімейного типу та прийомні сім’ї

Постановою Кабінету Міністрів України № 1101 від 24.12.2019 року затверджено зміни до статті 20 Бюджетного кодексу України щодо порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати призначених допомог, грошового забезпечення окремим категоріям громадян для забезпечення вчасного фінансування і прискорення їх виплат.

Відтепер головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми для оплати допомог, компенсацій, грошового забезпечення окремим категоріям громадян є Мінсоцполітики, спрямовуючи кошти регіональним органам соціального захисту населення, які перераховують такі кошти структурним підрозділам з питань соціального захисту населення на підставі поданих заявок для їх громадянам.

Цією постановою також внесено зміни і у порядок призначення і оплати послуг патронатного вихователя. Відтепер, розмір соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю становить 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць.

Для посилення державної підтримки дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які влаштовані до будинків сімейного типу та прийомні сім’ї, постановою прийнято зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 552 від 26.06.2019 року, якими визначено механізм призначення і виплати допомоги таким категоріям дітей за принципом «гроші ходять за дитиною», а також порядок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за батьків вихователів і прийомних батьків, які здійснюються за рахунок коштів, передбачених у загальному фонді державного бюджету Мінсоцполітики за відповідною програмою.

З січня 2020 року розмір державної соціальної допомоги для дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які влаштовані до будинків сімейного типу та прийомні сім’ї становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Для осіб, з-поміж дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, які навчаються у закладах загальної середньої освіти, за денною формою навчання у закладах професійної(професійно-технічної), фахової перед вищої та вищої освіти, до закінчення відповідних закладів освіти розмір державної соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для працездатної особи, для осіб з інвалідністю 3,5 прожиткового мінімуму для працездатної особи. У разі, якщо таким дітям виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між встановленим розміром та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на дату влаштування дитини у будинок сімейного типу чи прийомну сім’ю. Не враховується тільки розмір призначеної державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.