Щоб запобігти поширенню коронавірусу

З моменту оголошення карантину у місті організована робота, спрямована на запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Ситуація  – на контролі міського голови Віктора Сапожнікова. Про стан справ він щоденно інформує містян  через засоби масової інформації.

Сьогодні він  розповів про  надходження до Нововолинських мед закладів засобів захисту.  Зокрема, повідомив, що упродовж двох останніх днів за кошти міського бюджету придбано  600 протиепідемічних комплектів одягу №1   200 халатів хірургічних та 350  медичних,  1000 респіраторів, 144 термометри, 5000 оглядових рукавиць,  50 штук протиепідемічних комплектів одягу іншої марки;150 фільтрів вірусобактеріальних з тепло- та вологообмінником, а також інші засоби.

Нагадаємо, нещодавно для Нововолинської лікарні  2 апарати штучної вентиляції легень купили підприємець Віталій Бадзюнь та іногородній підприємець, котрий не захотів називати свого імені. Найближчим часом міська медустанова матиме ще 2 таких апарати, які виявили бажання купити провідні підприємства нашого міста.
Віктор Сапожніков наголосив на профілактичних заходах, які проводяться у місті. Так, спеціальний автомобіль здійснює об’їзд міста з метою інформування громадян щодо дотримання карантинних вимог.

Комунальні служби міста продезінфікували 272 будинки та 638 під’їздів.

Банкам та супермаркетам дана вказівка згідно з відповідним графіком   обробляти дезінфекторами територію, де стоять покупці у черзі за розрахунком.

Сьогодні  актуальним є питання про доїзд до роботи медичних працівників, які проживають у сільській місцевості. Тут є домовленість міської влади з  керівником Волиньгазу, який пообіцяв допомогти.

Віктор Сапожніков звертається і до  очільників ОТК, аби й вони не були осторонь цього питання.

“Облдержадміністрація зобов’язала їх використовувати шкільні автобуси, які сьогодні стоять, бо школи на карантині, й теж підвозити медиків. Тому звертаюсь до голів ОТГ: виділяйте кошти, підписуйте угоди і організуйте доїзд ваших мешканців, які працюють в наших медзакладах.  Адже ваші жителі теж будуть обслуговуватись у Нововолинській лікарні”, – зазначив Віктор Борисович.

Міський голова вкотре наголошує людям уникати скупчень, а батьків просить краще контролювати своїх дітей, аби зменшити ризики захворювання.

Закликає й молодь більш серйозно віднестися до ситуації в умовах карантину, пропонує з волонтерських засадах допомагати  людям  старшого покоління.

Віктор Сапожніков також повідомив, що на останній позачерговій сесії депутати вирішили надіслати звернення до керівників центральної та обласної влади щодо фінансування медицини у ІІ кварталі 2020 року. Адже на 2020 рік було виділено кошти тільки на  І квартал і не відбулися попередньо заплановані укладання договорів з НСЗУ, виникла проблема з функціонуванням лікарні в квітні. Найнеобхідніша потреба в коштах на цей місяць, без якої КНП «Нововолинська центральна міська лікарня» не зможе існувати, становить 5100,0 тис. грн., а на решта статей витрат – 589 тис. грн.

Як зазначив Віктор Сапожніков, є надія,  що кошти на цей період будуть передбачені державою.

Відділ  з питань інформаційної поліції, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.