Служби цивільного захисту працюватимуть у посиленому режимі

Сьогодні, 26 березня 2020 року, відбулося перше засідання штабу із ліквідації надзвичайної ситуації у Нововолинську. Йдеться про посилення координації всіх служб, залучених для протидії епідемії COVID-19. Під час засідання обговорили план заходів, необхідних для запобігання поширення коронавірусу, першочергові завдання, функції спеціалізованих структурних підрозділів міста на час режиму надзвичайної ситуації.

Міський голова Віктор Сапожніков наголосив, що штаб має право залучати державні структури та інші об”єднання  для подолання надзвичайної ситуації, інформувати населення, безперервно здійснювати контроль та моніторинг за епідеміологічною ситуацією, виявленням окремих хворих та контактних осіб, госпіталізацією чи ізоляцією хворих, дотриманням режиму карантину.

– Посилена охорона громадського порядку, патрулювання небезпечних у епідеміологічному відношенні об’єктів, залучення сил і засобів та забезпечення роботи медичних та протиепідеміологічних установ – це ті завдання, над якими маємо працювати у штабі, – наголосив Віктор Борисович.

Керівники спеціалізованих структурних підрозділів Нововолинська доповіли про забезпечення необхідними засобами дезінфекції й індивідуального захисту та про готовність виконувати поставлені завдання.

Зокрема, Василь Бучинський, в.о. начальника поліції НВ ВП ГУНП у Волинській області, розповів про облаштування карантинного пункту у районі села Литовеж Іваничівського району. Патрульні перевірятимуть температуру, наявність засобів особистого захисту у водіїв та проводитимуть роз’яснювальну роботу. У функціонуванні карантинного пункту задіяні також працівники Нововолинського міського відділу управління ДСНС України у Волинській області. Вони відповідають за матеріально-технічне забезпечення, обігрів, харчування та пожежну безпеку на об’єкті.

Військовий комісар Нововолинського об’єднаного районного військового комісаріату Олександр Плужнік повідомив, що на час карантину у Нововолинському ОРВК заходи по виклику призовників на призовну дільницю призупинено. Адже, як відомо, старт весняного призову, який мав початися 1 квітня та тривати до кінця червня, перенесено на травень-липень 2020 року.

На засіданні йшла мова і про заклади торгівлі, яким дозволено діяльність згідно з законодавством. Василь Мельник, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області, повідомив, що у Нововолинську переглянуть та розширять списокторговельних закладів, які зможуть працювати. Але обов’язково наголошуватимуть на дотриманні передбачених норм, зокрема, двічі на день – прибирання, наявність деззасобів, перебування не більше 1 особи на один метр квадратний.

– Зроблено чимало, попереду ще багато завдань, які потрібно вирішувати. Ми не в змозі передбачити все, але повинні максимально вживати заходів, щоб не допустити поширення коронавірусу, – наголосив Віктор Сапожніков.

Відділ  з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.