ПРОТОКОЛ № 5 позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

УКРАЇНА

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ  НОВОВОЛИНСЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

проспект Дружби, 27, м. Нововолинськ, 45400, тел. (03344) 41202, тел./факс (03344) 31633

Е-mail: vykonk@nov-rada.gov.ua Код ЄДРПОУ 04051342

ПРОТОКОЛ  № 5

позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної

безпеки та надзвичайних ситуацій

 10 квітня 2020  року                                                                          м. Нововолинськ

 

ГОЛОВУВАВ: Сторонський А.М. – перший заступник міського голови, секретар міської ради.

 ПРИСУТНІ: члени комісії ТЕБ та НС.

 Слухали:

1. Про запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів на період карантину з метою запобігання поширенню на території міста Нововолинська та селища Благодатне гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2.

2.Про заходи  щодо забезпечення протипожежної безпеки на початку весняного пожежонебезпечного періоду 2020 року.

По першому питанню:

Доповідач: Сторонський А.М. – керівник робіт з ліквідації наслідків НС, перший заступник міського голови, секретар міської ради  повідомив, що станом на 14 год. 00 хв. 10 квітня 2020 року в м.Нововолинську офіційно підтверджено 3 випадки, щодо виявлення захворювання коронавірусної хвороби (COVID-19), коло осіб які контактували з хворими налічує близько 100 осіб з підозрою у стаціонарному інфекційному відділенні  2 осіб.  Враховуючи  протокол позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  Волинської обласної держаної адміністрації від 09.04.2020 року, запровадити відповідно до законодавства додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи на період карантину, зокрема, щодо пересування та перебування громадян в громадських місцях у  вихідні та святкові дні  (з 13 год. 01хв. суботи до 06 год. 00хв. першого робочого дня після вихідних (святкових) днів, починаючи з 11 квітня 2020 року).

ВИРІШИЛА:

  1. Рекомендувати мешканцям міста Нововолинська та селища Благодатного максимально обмежити перебування на вулицях та в інших громадських місцях, включаючи церкви та території, прилеглі до них;
  2. Зобов`язати власників аптек, продовольчих магазинів та магазинів, яким дозволена торгівля на період карантину суворо дотримуватись протиепідемічних заходів, зокрема, забезпечити допустиму кількість осіб, які перебувають у магазинах, та дотримання дистанцій між покупцями не менше 1,5 м;
  3. Начальнику штабу з ліквідації надзвичайної ситуації (Громик О.І.) опрацювати з суб’єктами господарювання режим роботи аптек та продовольчих магазинів на Великодні свята, а саме: в суботу 18 квітня 2020 року здійснювати діяльність до 15 год. 00 хв. та відновити роботу 20 квітня 2020 року не раніше 06 год. 00 хв.
  4. Доручити відділу інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення (Груй С.Й.) забезпечити широке анонсування та висвітлення інформації стосовно додаткових заходів із залученням засобів масової інформації.
  5. Нововолинському міському відділенню поліції Володимир-Волинського відділу поліції ГУНП у Волинській області (Бучинський В.В.) спільно із Нововолинським міським відділом УДСНС України у Волинській області (Саюк І.Л.) забезпечити виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із внесеними змінами та доповненнями) та виконання даного протокольного рішення, забезпечити широке анонсування інформації стосовно додаткових заходів серед населення.

По другому питанню:

Доповідач: Саюк І.Л.,- начальник МВ УДСНС України у Волинській області, констатував, що в умовах  ранньої весни наступило різке потепління і на полях, обабіч доріг, на пустках є залишки минулорічної сухої трави, і у багатьох несвідомих громадян виникає бажання його підпалити, тому необхідно визначити  запобіжні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки у цей період. Із досвіду минулих років запропонував ряд практичних заходів.

Співдоповідач: Рожелюк В.Д. – перший заступник голови міської комісії з питань ТЕБ та НС, радник міського голови, нагадав членам комісії, що з вини несвідомих громадян  на території міста, на дачних масивах і прилеглих до меж міста полях сусідніх районів, виникали масові пожежі, які несли реальну загрозу життю і здоров’ю людей, функціонуванню промислових підприємств, збереженню житла та майна мешканців міста та селища Благодатне

Заслухавши і обговоривши доповідь та співдоповідь, з метою вжиття запобіжних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у весняний період, комісія

ВИРІШИЛА:

Протягом весняно-літнього пожежонебезпечного періоду:

1.Міському відділу УДСНС України у Волинській області:

1.1. Організувати та провести профілактичні рейди щодо попередження виникнення пожеж в парках,  рекреаційних зонах та на садівничих масивах міста Нововолинська та селища Благодатне.

1.2. Провести комплексні перевірки об’єктів підвищеної небезпеки та потенційно-небезпечних об’єктів міста щодо дотримання вимог пожежної безпеки. Звернути особливу увагу на належне утримання територій  об’єктів всіх форм власності, наявність горючого сміття, сухої рослинності на території підприємств, забезпечення протипожежних відстаней від місць розпалювання багать до будівель.

2 Житлово-комунальному об’єднанню Нововолинської міської ради:

2.1.  Зобов’язати керівників житлово-комунальних підприємств міста провести роботу щодо ліквідації звалищ сміття, побутових та виробничих відходів з підконтрольних об’єктів та прилеглих до них територій.

2.2. Зобов’язати керівників житлово-комунальних підприємств міста та голів ОСББ/ЖБК проводити регулярне скошування трави та сухої рослинності на підвідомчих територія. Встановити суворий контроль щодо недопущення знищення посуші шляхом випалювання.

2.3. Виробничому управлінню комунального господарства:

2.3.1. Забезпечити своєчасне виконання робіт з оновлення мінералізованих смуг та захисних протипожежних розривів на території міста та міському полігоні ТПВ.

2.3.2. Забезпечити полігон твердих побутових відходів відповідним пожежно-технічним обладнанням для оперативного реагування на локальні пожежі, що можуть виникнути.

3. Головам садівничих масивів «Шахтар», «Прикордонник», «Гірник», «Мічурінець», «Жовтневий»:

3.1. Забезпечити регулярне скошування трави та сухої рослинності на підвідомчих територіях садівничих масивів.

3.2. Провести оновлення мінералізованих смуг та захисних протипожежних розривів біля прилеглих до садівничих масивів лісових насаджень та полів.

3.3. Встановити контроль, щодо недопущення зменшення ширини проїзду між рядами садівничих будинків для забезпеченням проїзду техніки та проведення пожежогасіння. Провести роботу, щодо спилювання дерев та кущів на шляхах проїзду підвідомчих дачних масивів.

3.4. Забезпечити справність водонапірних веж, що розташовані на територіях садівничих масивів. Особливу увагу звернути на технічну можливість забору води з вежі пожежними автомобілями.

3.5. Постійно проводити роз’яснювальну роботу з садоводами, щодо дотримання правил пожежної безпеки.

4. Нововолинському управлінню по газопостачанню та газифікації ПАТ «Волиньгаз» та Нововолинській філії ПАТ «Волиньобленерго» забезпечити регулярне скошування трави та сухої рослинності навколо підвідомчих споруд (газорозподільчих станцій, пунктів, трансформаторних підстанцій, охоронних зон тощо).

5. ДПРЧ-5 УДСНС України у Волинській області:

5.1 Проводити постійний моніторинг пожежонебезпечної ситуації, пов’язаної з установленням сухої погоди та вживати своєчасних заходів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

5.2  Забезпечити  готовність особового  складу та  техніки  до ліквідації можливих пожеж та їх наслідків, своєчасне залучення підпорядкованих пожежно-рятувальних підрозділів до гасіння значних масштабних пожеж.

5.3 Продовжити практику відпрацювання особовим складом житлового сектору міста Нововолинська та селища Благодатне, щодо доведення до населення вимог пожежної безпеки.

 

Перший заступник міського голови,

секретар міської ради                                                                                    А.М. Сторонський

 Секретар комісії                                                                                             О.М. Голованська

Завантажити файл