У міській раді спілкувалися зі священниками

Сьогодні у міській раді відбулася  зустріч першого заступника міського голови, секретаря ради Андрія Сторонського з керівниками релігійних організацій міста, на якій обговорили питання відзначення великих християнських свят: Вербної неділі та Світлого Христового Воскресіння.

В Україні, та в Нововолинську зокрема, тривають карантинні заходи, пов’язані із  поширенням коронавірусу. Маємо вжити усі необхідні міри, аби зменшити ризики інфікування.

На нараді вели мову про обмеження відвідування церков у ці святкові дні. Храми залишаються духовним осередком для спілкування з вірянами. Хоча там проходитимуть Богослужіння згідно графіків, однак без особистої присутності мирян. Одночасно можуть знаходитись не більше десяти осіб. Святкові Літургії також транслюватимуть у режимі онлайн.

Священнослужителі нововолинських церков говорили про те, що з розумінням ставляться до ситуації, намагаючись дотримуватися запобіжних заходів, які сьогодні регламентовані законодавством України та прийнятими документами на місцевому рівні. Наголошувалося й на тому, що таїство сповіді й причастя обмежені. Його можна буде провести по завершенню карантинних заходів.

Андрій Сторонський закликав нововолинців залишатися вдома . Особливо це стосується літніх людей і тих, хто перебуває на самоізоляції чи має ознаки респіраторних захворювань.  А, якщо все ж вирішилй іти за освяченням верби чи великоднього кошика, то щоб це робив лише хтось один з родини.

У Вербну неділю після завершення Богослужіння освячену вербу з 12  до 16 години священники  роздадуть усім охочим. Церковні ворота будуть відкриті. Варто наголосити, що необхідно дотримуватися  норм карантину, та “соціальної дистанції”.

 Т.в.о. начальника сектору превенції Оксана Цицора, яка була присутня на нараді, повідомила, що правоохоронці слідкуватимуть за дотриманням громадського порядку біля храмів.

Про деталі освячення Великодніх пасок повідомимо згодом, адже, зважаючи на обставини, які складаються з поширенням коронавірусу, можливі зміни.

Відділ з питань інформаційної  політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.