Кожна дитина має право на виховання в сім”ї

Найкращим середовищем для життя й розвитку дитини є сім’я. Кожна дитина повинна зростати у сімейному оточенні, в атмосфері любові, бо лише так повною мірою забезпечуються її потреби, створюються оптимальні умови для гармонійного розвитку, успішної соціалізації. Роль сім’ї для дитини надзвичайно важлива. Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд та виховання, беруть на себе фінансову відповідальність, мають юридичні повноваження.

Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.  Існують різні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме: усиновлення, опіка і піклування, влаштування на виховання та спільне проживання до прийомної сім’ї, чи дитячого будинку сімейного типу.

На сьогоднішній день у  Нововолинську проживає 98 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 78 з них виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, а всього таких сімей 62. Також у нашому місті проживає 18 сімей усиновителів, у яких виховується 20 усиновлених дітей, функціонує чотири прийомні сім’ї та один дитячий будинок сімейного типу, до яких влаштовано 14 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Нещодавно одна пара прийомних батьків виявила бажання поповнити свою сім’ю, оскільки, мають позитивний досвід у вихованні п’яти власних дітей та двох прийомних. Служба у справах дітей видала їм направлення на знайомство із трьома дітками, які були за рішенням суду відібрані від матері, а на даний час перебувають у Волинському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей у місті Ковелі.  Сподіваємось, що невдовзі сестричка та двоє братиків будуть проживати  у хорошій повноцінній сім’ї, з батьками, які   огорнуть їх своїм теплом, увагою та турботою.

Служба у справах дітей міськвиконкому.