Віктор Сапожніков: «Пом’якшення карантину не означає нехтування основними правилами безпеки»

Питання про дотримання карантинних вимог у Нововолинську розглянули сьогодні на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засідання запросили дирекцію нововолинських супермаркетів «АТБ» та «Рідний край», а також  Нововолинського госпрозрахункового ринку.

Люди дещо розслабилися, не всі дотримуються важливих заходів  безпеки. Цими   вихідними запрацювали  промислові  ряди центрального ринку, тиждень раніше почали роботу продовольчі ринки.

Минулої суботи мали місце факти масового скупчення громадян на вході до ринку, порушення встановленої дистанції, не всі покупці були у масках.

Міський голова Віктор Сапожніков зауважив, що цими  вихідними був свідком того, що у супермаркеті «Рідний край» не було охорони та обмежень щодо кількості перебування людей у торговельному залі,  у черзі до каси покупці не дотримувалися відстані. А проїздом біля  «АТБ», що на проспекті Перемоги, побачив,  що покупці одночасно заходили по кілька чоловік.

-Пом’якшення карантину не означає нехтування основними правилами безпеки, яке може призвести до нового спалаху коронавірусної інфекції. На сьогодні маємо у Нововолинську  вже 5 летальних випадків. Тому й комісія зібралася, аби обговорити заходи з посилення контролю та прийняти відповідні міри, – зазначив очільник міста.

На  засіданні заслухали   керівників контролюючих служб міста, які поінформували про проведену роботу.

Капітан поліції Оксана Цицора розповіла, що з початку введення карантину працівниками складено 24 адмінпротоколи за порушення карантинних правил. Вона повідомила, що працюють рейдові групи, проводяться бесіди з громадянами.

Натомість міський голова зауважив, що цих заходів недостатньо і наголосив на посиленні роботи.

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській  області  Василь Мельник підкреслив, що починаючи з понеділка, крім торговельних закладів, почали обстежувати  усі інші, яким дозволена діяльність.

– Держпродспоживслужба складає акти перевірки і рекомендує усунути порушення.  Стосовно ринку: щодня там працюють два ветеринарні інспектори, котрі через кожні дві  години складають чеклисти, фіксують порушення і адміністрація ринку ліквідовує їх, – сказав Василь Олексійович.

Директор ринку Ігор Федоришин зазначив,  що на  території ринку він готовий навести порядок, однак  за його межами самотужки справитися не можуть. Продавці торгують з машин. Автомобілі  паркуються у заборонених місцях.

Віктор Сапожніков доручив своєму першому заступнику Андрію Сторонському, який призначений  керівником робіт з ліквідації надзвичайної ситуації, організувати робочі групи у складі працівників виконкому та контролюючих органів з метою  обстеження об’єктів торговельно-побутового значення, а також  щотижня  аналізувати надходження протоколів, які складатимуть за порушення карантинних заходів.

Головному спеціалісту відділу транспорту, зв’язку, організації безпеки дорожнього руху та паркування виконавчого комітету  поставлено завдання провести відповідну роботу щодо дотримання водіями правил паркування біля ринків.

-Разом маємо контролювати ситуацію і вживати необхідних заходів. Тоді врятуємо людей, не завантажимо медиків і дамо лад ситуації, – наголосив міський голова.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.