Відбулася позачергова сесія міської ради

26 із 34 депутатів прибули сьогодні, 21 травня, на позачергову сесію Нововолинської міської ради. Цього дня в Україні відзначають свято вишиванки. Тому багато обранців громади прийшли на засідання у національному строї.

На початку сесії міський голова Віктор Сапожніков привітав депутатів зі святом.

-Вишиванка – це наша традиція символ нашої нації, який я щиро хочу, щоб нас об’єднав, – наголосив Віктор Борисович і побажав усім миру та добра.

Після цього офіційне засідання традиційно розпочали із Гімну України. Потому приступили до розгляду питань порядку денного, до якого увійшло 5 питань.

Як повідомив міський голова Віктор Сапожніков, він скликав позачергову сесію, отримавши звернення за підписом 12-ти депутатів Нововолинської міської ради з проханням провести засідання у зв’язку з необхідністю невідкладного вирішення проблемних питань, що стосуються ведення підприємницької діяльності під час карантину в місті, зокрема, оренди комунального майна територіальної громади Нововолинська, оподаткування суб’єктів підприємницької діяльності та матеріального захисту їхніх  сімей.

На прохання підприємців на пленарне засідання запросили керівників контролюючих органів та соціальних служб, у залі були присутні й частина підприємців.

Проєктом рішення підприємцями було запропоновано встановити з 1 квітня по 30 червня 2020 року нульову ставку єдиного податку для платників першої і другої груп спрощеної системи оподаткування, робота яких заборонена постановою Кабміну №211 від 11.03.2020 року.

Депутат міської ради Віктор Ромашевський аргументував таке рішення тим, що підприємці, не маючи змоги здійснювати підприємницьку діяльність, не отримували прибутків.

Обговорення питання викликало тривалу дискусію.

-Чому йдеться саме про підприємців першої і другої груп, а не про всіх? Сьогодні у місті працюють 15 підприємств, а  не працюють -12, частково -11, люди не отримують заробітну плату, то що робити з ними?, – запитав Віктор Сапожніков.

Перший заступник міського голови, секретар  ради Андрій Сторонський додав, що варто знати й про втрати, які понесе бюджет міста, ухваливши таке рішення.

-Сплата по єдиному податку, яка запропонована у проєкті рішення, та звільнення від орендної плати суб’єктів господарювання   призведе до того, що   міський бюджет зменшиться на 1, 5 мільйона гривень, а за три місяці ця сума складе – 4, 5 мільйони. Крім того, що не працюють усі підприємства, міська скарбниця вже недоотримала майже 3 мільйони гривень. За рахунок  чого   перекривати витрати, які буде нести бюджет, аби виплачувати зарплати бюджетникам, у першу чергу, медикам. Сьогодні у результаті проведення ІІ етапу реформування медицини, коштів на галузь катастрофічно не вистачає, -зазначив Андрій Сторонський.

Віктор Сапожніков зачитав роз’яснення, вміщене у журналі «Місцеве самоврядування, що ухвалюючи  рішення про зменшення ставки єдиного податку (як зазначено в рішенні), вона буде діяти не лише на період карантину, а до кінця 2020 року, що призведе ще до більших втрат бюджету.

У результаті  обговорення питання   рішення не  було прийняте.

Більшість обранців громади не підтримали і проєкт рішення про звільнення суб’єктів господарювання від орендної плати за користування майном, що належить до комунальної власності Нововолинської міської територіальної громади (на час карантину).

Натомість  міські обранці прийняли звернення до голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., Прем”єр-міністра Шмигаля Д.А. та народного депутата Ігоря Гузя , в якому просять компенсувати втрати доходів бюджету міста в сумі 8,1 млн гривень шляхом надання додаткової дотації, що надасть змогу розглянути можливість зменшення єдиного податку для підприємців І та ІІ групи. Також вирішили направити звернення Прем”єр-міністру Шмигалю Д.А. та народному депутату Ігорю Гузю щодо соціальної підтримки сімей підприємців на період карантину.

Депутати затвердили рішення виконкому та розпорядження міського голови, видані у міжсесійний період.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.