Нововолинськ займає друге місце серед міст Волині за обсягами експорту-імпорту товарів та послуг

Головне управління статистики у Волинській області підготувало статистичний бюлетень про зовнішньоекономічну діяльність Нововолинська у І січні-березні 2020 року на основі даних Державної фіскальної служби України, а також статистичних звітів підприємств і організацій щодо експорту-імпорту товарів, що не підлягають митному декларуванню.

За підсумками І кварталу, експорт товарів становив 11,2 млн. дол. США, а імпорт –33,9 млн. дол США. Зовнішньоторговельні операції здійснювались із партнерами з 46 країн світу. До країн Європейського Союзу (ЄС) експортовано товарів на 6,2 млн. дол. (55,5% загального обсягу). У структурі експорту товарів 23,2% займали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання (2,6 млн. дол.), 14,7% – деревина і вироби з деревини (1,6 млн. дол.), 9,9% – недорогоцінні метали та вироби з них (1,1 млн. дол.) 6,9% – текстильні матеріали та вироби (771,2 тис. дол.).

З країн Євросоюзу надійшло товарів на 11,0 млн. дол США, що на 14,3% більше, ніж у січні-березні 2019 року і склало 32,4% загального обсягу імпорту. Підприємствами міста сформовано 6,6% загальнообласного обсягу експорту товарів та 10,0% – імпорту.

За цими показниками Нововолинськ займає друге місце серед інших міст Волині. Обсяг експорту послуг у порівнянні із січнем-березнем 2019 р. збільшився в 2,6 раза і склав 1,4 млн. дол. США, імпорту – зменшився на 39,7% і становив 2,3 млн. дол. США.

Зовнішньоторговельні операції послугами проводились з партнерами із 13 країн світу. Експорт послуг країнам Європейського Союзу становив 1,3 млн. дол., або 93,4% загального обсягу, що в 2,6 раза більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Імпорт послуг від країн ЄС становив 1,7 млн.дол США, або 72,8% від загального обсягу та збільшився в порівнянні з відповідним періодом 2019 року в 3,6 раза. З інших країн світу обсяг експорту послуг склав 92,5 тис. дол., що в 3,9 раза більше, ніж було торік за цей період.

Нововолинськими підприємствами сформовано 5,3% загальнообласного обсягу експорту послуг та 27,0% імпорту. Це друге місце на Волині після обласного центру.

Відділ інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.