Вбережіть батьків від COVID-19

Епідемічна ситуація з COVID-19 в Україні та області зокрема, вкрай напружена та небезпечна. Уже другий тиждень поспіль зростає кількість нових випадків COVID-19. При цьому збільшилася кількість захворілих на пневмонію та осіб, котрі потребують госпіталізації. За статистикою, у найбільшій зоні ризику ураження коронавірусом перебувають люди старшого віку. Знижений імунітет та хронічні хвороби роблять їх особливо вразливими.

Від початку пандемії станом на 25 червня у Волинській області лабораторно підтверджено 2024  випадків інфікування коронавірусом. Аналіз підтверджених випадків за віковою групою показує, що майже 50% захворілих це особи віком 50 років та старші. За цей період в області померло 57 осіб, з їх числа 47 осіб (майже 84%) саме з цієї вікової категорії. Майже усі померлі хворіли перед тим, як заразились коронавірусом: близько 55% мали хворобу серця, в тому числі гіпертонію, 12% цукровий діабет, 7% онкологічні захворювання, 1-5% становили хронічні захворювання нирок, органів дихання та інші.

Це не просто статистика, за кожною цифрою – життя людини. Життя та здоров’я наших батьків і матерів, дідусів і бабусь, тому, саме зараз, вони потребують посиленої уваги та підтримки.

Допоможуть зберегти здоров’я Ваших близьких прості і дієві поради. Це, зокрема, такі правила:              1. Поінформуйте рідних про симптоми захворювання та основні методи запобігання хворобі: регулярне миття рук з милом, дезінфекція рук і поверхонь спиртовмісними засобами та носіння маски, самоізоляція, часте провітрювання приміщень. Щоб руки були чистими, їх достатньо мити з милом під проточною водою протягом 20 секунд. Миття рук обов’язкове: до, під час і після приготування їжі; перед споживанням їжі; до і після догляду за хворим; до і після обробки порізів або ран; після видування носу, кашлю або чхання; після того, як винесли сміття, а також, якщо торкалися домашніх тварин чи корму, прибирали за твариною, тощо.                                                                                                                     2. Детально розкажіть своїм рідним про небезпеку коронавірусу та необхідність негайного звернення до лікаря у разі появи підвищеної температури, кашлю, нежитю чи проблем із диханням.                 3. Забезпечте їх усім необхідним, щоб вони не мали потреби виходити з дому на період карантину. Придбайте для них продукти, предмети першої необхідності, ліки та антисептики.                            4. Спілкуючись із рідними, дотримуйтеся дистанції та правил гігієни, щоб не заразити їх і не заразитися самим.

Бережіть себе і оточуючих, будьте здорові!