Ремонтні роботи в амбулаторіях – на завершальному етапі

Сьогодні, 15 липня 2020 року, міський голова Віктор Сапожніков, його перший заступник, секретар ради Андрій Сторонський та головна лікарка Нововолинського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Попіка відвідали дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини Центру первинної медико-санітарної допомоги, де відновили ремонтні роботи.

Нагадаємо, ще шість років тому Нововолинськ, завдяки наполегливості міської влади та керівників медичних установ нашого міста увійшов у І фазу проєкту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі людей». Відтак, у січні минулого року будівельна компанія «Універсал» з Києва, яка виграла тендер, розпочала реконструкцію одного крила Центру зайнятості, що знаходиться на провулку Поштовому,1 під амбулаторію №2 загальної практики сімейної медицини, де на даний час роботи виконані більш як на 80 процентів і вони тут на завершальному етапі. Ще один подібний об’єкт – капітальний ремонт амбулаторії ЗПСМ у селищі Благодатному. І якщо вартість будівельних робіт амбулаторії № 2 складає трішки більш як 5 мільйонів гривень, то для повного завершення капітального ремонту в селищі Благодатному з коригуванням проєктно-кошторисної документації потрібно понад 17 мільйонів гривень.

На жаль, перші гроші отримали від Світового банку лише в кінці травня цього року. До речі, у цей час згідно проєкту, об’єкт уже мав би бути зданий в експлуатацію. Другий транш коштів прийшов аж у липні. Тож у зв’язку з призупиненням фінансування , будівельні роботи деякий час не проводилися. І хоча , за словами директора будівельної компанії «Універсал» Андрія Міхненка, борги погашено ще не повністю, роботи на обох об’єктах продовжили.

Я задоволений, що відновилося фінансування. Впевнений тепер у тому, що у вересні амбулаторія на провулку Поштовому буде здана в експлуатацію, – сказав міський голова Віктор Сапожніков. – Головне, аби вчасно надходили кошти. До речі, оскільки кошториси зростають, я звернувся до облдержадміністрації з проханням допомогти нам, адже реконструкцію проводять на умовах спіфінансування. І щиро вдячний, адже отримав запевнення, що для завершення робіт на цих двох об’єктах гроші обов’язково будуть виділені.

На провулку Поштовому робіт залишилося небагато. Треба поставити двері, а далі – чистові роботи.

Ольга Попіка поінформувала про те, що в цій амбулаторії працюватиме три сімейні лікарі та два педіатри. Уже визначено склад середнього та молодшого медичного персоналу. Придбано необхідне медичне обладнання, закуплені меблі. Набагато більше робіт належить виконати будівельникам у Благодатному. Але знову ж таки збоїв з їхнього боку не буде за умови вчасного та повного фінансування . Отож до кінця нинішнього року ця амбулаторія також матиме можливість гостинно відкрити двері перед відвідувачами.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.