Виконання бюджету –у центрі уваги міської влади

 

Більше 2 мільйонів гривень недоотримала казна міста у І півріччі 2020 року. Про це стало відомо на сьогоднішньому засіданні виконкому під час розгляду першого питання про виконання міського бюджету за 6 місяців нинішнього року. Начальниця фінансового управління Галина Бурочук поінформувала, що за цей період обсяг бюджету міста склав майже 176 мільйонів гривень: понад 169 мільйонів гривень – по загальному фонду   та  майже 7 мільйонів гривень – по спеціальному фонду. За результатами моніторингу виконання місцевих бюджетів Нововолинськ посідає І місце серед 3-х міст обласного значення.

–  Надходження власних доходів  склали майже 95 мільйонів гривень, що становить 48,6 відсотка (при запланованих 50 відсотках) до затверджених річних бюджетних призначень із урахуванням змін. Порівняно з відповідним періодом минулого року доходи загального фонду по бюджету міста збільшилися на 2,7 відсотки або на 2 мільйони 510 тисяч гривень, – повідомила головна фінансистка міста.

Галина Бурочук зазначила, що  негативний вплив на рівень виконання доходів бюджету міста справляє стан розрахунків з бюджетом платників податків. Податковий борг з платежів  на 1 липня року становив більше 16 мільйонів гривень, з них  понад 10 мільйонів гривень – по платі за землю, більше 3,5 мільйони гривень – по податку та збору на доходи фізичних осіб.

– До спеціального  фонду бюджету міста надійшло більше 6776,6 тис. гривень, в тому числі власні надходження бюджетних установ – 2892,7тис. гривень, що становить 42,7 відсотка до обсягу спеціального  фонду бюджету.

До  бюджету розвитку надійшло коштів від приватизації майна, продажу землі та коштів пайової участі в сумі 3633,6 тис. гривень, при затвердженому річному бюджетному  призначенні з врахуванням змін 4675,3 тис. гривень,  що  становить 77,7 відсотка, – розповіла начальниця відділу.

Вона підкреслила, що у загальних видатках бюджету  левову частку, а це 76  відсотків, становить заробітна плата з нарахуваннями, а 6 відсотків – оплата комунальних послуг та енергоносіїв.

-У загальних видатках бюджету фінансування установ та закладів освіти склали  56,7 відсотка, охорони здоров’я – 13,7 відсотка, соціальний захист та соціальне забезпечення  – 2,5 відсотка, ЖКГ – 6,2 відсотка, культури і мистецтва  -4,8 відсотка, фізичної культури і спорту  – 1,9  відсотка,   інші – 14,2 відсотка, – наголосила Галина Бурочук.

За словами начальниці галузевого управління, на проведення капітальних видатків з бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету спрямовано   майже 9 мільйонів  гривень, що на 404  тисячі гривень більше, ніж за відповідний період минулого  року.

На розвиток   благоустрій міста і селища із загального   фонду скеровано  майже  10 мільйонів гривень, що майже як на 26 мільйони гривень більше, ніж було торік.  Виконано робіт з ремонту доріг на  – 3 мільйони 781  тисячу гривень, що  майже на 2,5 мільйони гривень більше, ніж за відповідний період  попереднього року.

– Виконання бюджету – щодня у центрі уваги нашої роботи, – наголосив перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський. – І хоча над цим питанням працюємо наполегливо, все ж таки невиконання становить 2 відсотки. Причина тут відома всім  – призупинення роботи багатьох підприємств, середнього і малого бізнесу через карантин, пов’язаний  із корона вірусом, а, відтак, недоотримання податків. Прикро, але не варто,мабуть, розраховувати на перевиконання бюджету, як то було у  попередні роки. Тому розпорядникам бюджетних коштів уже зараз необхідно ретельно переглянути всі статті витрат, аби можна було нормально завершити цей складний рік.

Члени виконкому розглянули низку інших питань, що стосуються життєдіяльності міста. Прийняли рішення виділили по 10 тис. грн. з міської казни 4 мешканцям  будинку барачного типу у Благодатному, в якому тиждень тому трапилася пожежа. 13 мешканцям міста та селища вирішили надати матеріальну допомогу на лікування на загальну суму 16 тисяч 300 грн.

З усіх 19 питань, які увійшли до порядку денного, прийняті відповідні рішення.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.