«Музей відкрито на ремонт»

Саме така назва проєкту, до участі в якому серед півтори сотні поданих заявок, організатори відібрали 22 музеї. У Волинській області лише Нововолинський міський історичний музей потрапив у число переможців.

Восьмого червня у Нововолинську відбулася зустріч та підписання меморандуму про співпрацю  із командою проєкту «Музей відкрито на ремонт». Його реалізація відбувається за підтримки Українського культурного фонду – державної установи, котра від 2017 року надає на конкурсних засадах державну підтримку та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій.

Історик, керівник проєкту Леонід Марущак розповів, що це – довготривала програма підтримки регіональних музеїв, яка почалася у 2016 році в музеях Донецької та Луганської областей.

Пан Леонід зазначив, що в рамках реалізації проєкту «Музей відкрито на ремонт» у 31-му музеї східного регіону України було проведено 4 освітньо-методичних воркшопи “Сучасні методи роботи музею”; 6 кураторських виставок сучасного мистецтва; 6 дослідницьких проектів про локальну історію та 10 виставкових проектів “Жовта лінія”. Усі заходи направлені на актуалізацію та популяризацію теми збереження об’єктів історико-культурної спадщини, починаючи з кінця ХІХ ст. і до сучасності. Зараз цей проєкт розгортає діяльність по всій Україні та залучає нових учасників для подальшої співпраці.

Директорка нововолинського історичного музею Ірина Костюк поділилася враженнями:

Ця угода надала нам перспективи популяризації, презентації себе на всеукраїнському рівні, долучення до великої асоціації музеїв України. А ще – це переймання досвіду у спеціалістів.

Ірина Костюк висловила сподівання на  плідну співпрацю і хороші результати.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.