Спалювання сухого листя і трави – заборонено!

Спалювання сухого листя і трави – заборонено законом, в разі його порушення передбачена адміністративна, а в деяких випадках кримінальна відповідальність.

Спалюючи опале листя, ви стаєте шкідником-порушником, адже порушуєте Закон, суперечите Конституції України, як основному закону держави, де стаття 50 гарантує кожному право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Відповідно до вимог статті 66 Конституції України кожен зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки. Ця норма має більшою мірою декларативний характер і деталізується в законодавстві про охорону навколишнього природного середовища .

Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням ряду норм чинного законодавства, а саме:
1. Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища»;
2.Закон України «Про охорону атмосферного повітря»;
3. Закон України “Про охорону земель”;
4. Закон України «Про благоустрій населених пунктів»;
5. Закон України “Про рослинний світ”;
6 .Закон України “Про тваринний світ”;
7 .Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій;
8. Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України.

Чинне законодавство забороняє спалювання листя, сухої трави в місті і на присадибних ділянках і передбачає штрафи за порушення цієї заборони. У законодавстві немає передбачених норм про дозвіл спалювання листя і сухої трави. Існує як мінімум дві екологічні альтернативи спалюванню – закопування, здача  листя.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення   міськвиконкому.