Депутати дискутували про медицину

Питання про дотримання норм щодо запобігання поширенню  COVID-19 та про використання коштів на боротьбу з коронавірусом у КНП «Нововолинська центральна міська лікарня»  слухали сьогодні на позачерговій  сесії міської ради, яку скликали на вимогу  групи обранців громади. Упродовж трьох годин у залі засідань тривала дискусія та вирували емоції. На сесійному засіданні були присутні медичні працівники, представники громадськості.

Директор КНП «Нововолинська міська лікарня» Віктор Мороз детально розповів про діяльність медзакладу в умовах боротьби з коронавірусною інфекцією. Зокрема, він  нагадав, що медичну допомогу пацієнти з COVID-19  отримують з початку квітня.

Медична допомога хворим на коронавірус надається в інфекційному та реанімаційному відділеннях згідно із затвердженим  Планом перепрофілювання  ліжкового фонду, який передбачав розгортання  55-ти ліжок інфекційного профілю та 6-ти ліжок для пацієнтів з коронавірусною інфекцією у відділенні реанімації. Для допомоги пацієнтам з COVID-19, що перебувають у важкому стані, ми вимушені були створити два реанімаційних відділення. Відповідно постало завдання  кадрового забезпечення. Але проблема поступово вирішувалася  і персонал як інфекційного, так і реанімаційного відділень достойно прийняли виклик, так як  лікарня була  забезпечена засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами та іншими матеріалами, заробітна плата   виплачується  відповідно до вимог (300%-а доплата), – розповів Віктор Мороз.

Очільник  медзакладу поінформував, куди саме скеровані кошти.

Нагадаємо, що Нововолинська міська рада  акумулювала на боротьбу з коронавірусом майже 11 млн. грн.
23 березня   депутати Нововолинської міської ради проголосували за  зміни до головного кошторису міста на 2020 рік, перерозподіливши капітальні і поточні видатки міського бюджету в сумі майже 7 тисяч гривень   на зарплату лікарям та на фінансування заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції й на забезпечення лікування цієї хвороби. Ще 3 мільйони були у резервному фонді, які також за потреби планували використати на ці ж цілі. Також, вдалося залучити 960 тисяч гривень спонсорських коштів.

Відомо, що Нововолинська лікарня визначена одним із 7-ми опорних закладів Волинського госпітального округу, а також включена у державну Програму «Велике будівництво» (всього по країні 210 таких закладів). Проєкт передбачає реконструкцію першого поверху хірургічно-травматологічного корпусу для відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги.  Це новий формат приймального відділення.

Директор медзакладу розповів про його реконструкцію, на яку передбачено 8 млн. грн.  з  державного бюджету.  Відповідно до національної Програми завершення  робіт та введення в експлуатацію об’єкта  планується  не пізніше  жовтня 2020 року.

 Магомед Магомаєв, котрий став ініціатором скликання позачергової сесії, пояснив, що його обурили умови, у яких опинилася лікарня внаслідок  ремонту приймального відділення.

До конфліктної дискусії долучилися й медики, котрі стали на захист  директора Нововолинської ЦМЛ.

Чимало запитань до Віктора Мороза прозвучало у ході обговорення його виступу. Зокрема, обранці громади запитували , за який кошт лікуються хворі на коронавірус, скільки лікарів та медсестер знаходиться у відпустках, яка ведеться робота з молодими спеціалістами, як здійснюється облік засобів захисту, яким чином організоване харчування.

Депутат міської ради, радник міського голови Володимир Рожелюк поцікавився, чому депутати упродовж п’яти років цієї каденції не порушували питання, яке стало предметом обговорення сесійного засідання, а лише за кілька місяців до її завершення. Також, на його думку, це  варто було б, насамперед,  обговорити на  засіданні постійної депутатської  комісії, яку очолює  Магомед ДжамбулатовичВолодимира Рожелюка підтримав перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський.  

Сьогодні все зійшлося на лікарні. А хто боронив усі ці роки запитати: а, може, там ремонт треба зробити? Ми постійно   наголошуємо,   що потрібно додати на лікарню певне фінансування. Не даремно наш  медзаклад став центром госпітального округу і це нам немало вартувало здоров’я та сил, аби досягнути цього.   Я не кажу, що у нас все  ідеально, багато є над чим працювати, – наголосив Андрій Сторонський.

  За  рішення, яким було передбачено  прийняти до відома доповідь  Віктора Мороза із  27-ми обранців громади   11проголосували “за” , 4 – “проти”, 2- утрималися, а не голосували -7. Таким чином рішення не прийнято.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.