Бюджетні питання – основні на сесії міської ради

Проєкти рішень про  виконання  міського бюджету за  І півріччя  2020  року та про внесення змін до головного кошторису міста на цей рік розглянули першими на сесії міської ради 17 вересня 2020 року.

Начальниця фінансового правління Галина Бурочук повідомила, що обсяг міського бюджету за шість місяців нинішнього року склав  майже 175 млн. грн. Його виконання  забезпечено на 97,8 відсотка. Міська казна недоотримала трохи більше 2 мільйонів гривень.

За результатами моніторингу виконання місцевих бюджетів Нововолинськ на першому місці серед 3-х інших міст обласного значення. Головна фінансистка міста зауважила, що негативно впливають на рівень виконання доходів міського бюджету   розрахунки з бюджетом платників податків, адже податковий борг з    на 1 липня цього року склав  понад 16 мільйонів гривень.

Депутати затвердили зміни до міського бюджету на  2020 рік. Зокрема, по управлінню освіти перерозподіляються бюджетні призначення в сумі 2 мільйони 744,4  тисячі гривень  у зв’язку із збільшенням з 1 вересня розміру мінімальної заробітної плати та розмірів посадових окладів за ЄТС.    Для проведення капітальних видатків в закладах освіти додатково виділяється 536 тисяч гривень. Їх спрямують на  реконструкцію спортивного майданчика ЗОШ №8, встановлення системи протипожежної сигналізації та оповіщення в ліцеї №1 та в ЗОШ  №3.

Відповідно до внесених змін збільшено бюджетні призначення в сумі 200  тисяч гривень на реалізацію заходів для проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд.

Перерозподіляються бюджетні кошти і по відділу культури. У зв’язку з карантинними обмеженнями було відмінено ряд   культурно-мистецьких заходів, на які  передбачалося   400,5 тисячі гривень. Ця сума перерозподілена між підвідомчими закладами культури для забезпечення виплати заробітної плати з урахуванням підвищення соціальних стандартів. Також вирішили спрямувати   80  тисяч гривень для будинку культури селища Благодатного  та   11 тисяч гривень для придбання комп’ютерної техніки у ЦБ.

Збільшується обсяг  видатків в сумі майже 500 тисяч гривень  по відділу будівництва, комунального господарства і газифікації . На благоустрій міста передбачили 774  тисячі гривень Здійснено перерозподіл бюджетних призначень  на реконструкцію системи забезпечення постачання природним газом низького тиску житлових будинків по вул. Центральній, 1,3,5,7. Додатково виділено 260  тисяч гривень на проведення капітального ремонту двох пасажирських ліфтів в житловому будинку №  17 15-го мікрорайону ( ОСББ «Юнона НВ»).

Загалом    видаткова частина  міського бюджету збільшується  майже на 17 мільйонів гривень, в тому числі загального фонду  –  на 1 мільйон 123  тисячі гривень,  бюджет  розвитку спеціального фонду –  більш як на 1, 5 мільйона гривень.

Відповідно міська рада внесла зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста Нововолинська на 2020-2022 роки.

Також депутати ухвалили зміни до низки галузевих програм, які стосуються розвитку і підтримки комунальних закладів охорони здоров’я міста Нововолинська, оздоровлення та відпочинку дітей, забезпечення молоді житлом, розвитку фізичної культури і спорту, Програми благоустрою міста та   смт. Благодатне, розвитку житлово-комунального господарства, екології, дорожнього руху та його безпеки, сприяння діяльності об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків у місті та селищі..

Обранці громади затвердили   Положення про відділ «Центр надання адміністративних послуг в місті Нововолинську»  та Регламент цієї структури.

На сесії прийняли  кілька звернень до вищого керівництва держави. Зокрема, звернулися до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України щодо критичної ситуації на вугледобувних підприємствах Волині. Також направили звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти України, Міністерства фінансів України щодо  внесення змін у формулу розподілу освітньої субвенції.

 

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.