На громадські ініціативи виділятимуть кошти міського бюджету

Сьогодні, 17 вересня, на пленарному  засіданні 39-ї сесії міська рада затвердила Положення про громадський бюджет Нововолинська. Він  є частиною міського бюджету, що  впроваджує інноваційні механізми залучення громадськості до розподілу коштів міської казни, встановлює та регулює систему взаємодії виконавчих органів та місцевих жителів щодо реалізації проєктів, поданих останніми та які реалізуються за рахунок бюджетних коштів. Щороку на ініціативи мешканців виділятимуть  500 тисяч гривень, а максимальний розмір   одного проекту складатиме 50 тисяч гривень.

Про основні засади функціонування в місті громадського бюджету розповів автор проєкту рішення заступник міського голови Олександр Громик. Він повідомив, що буде утворена спеціальна комісія з числа  депутатів та працівників виконкому, яка відбиратиме проекти.  Після того  їх перелік оприлюднять на сайті міської для проведення авторизованого голосування. Таким чином оберуть найкращу грмадську ініціативу.

Під час обговорення депутат міської ради Віктор Ромашевський висловив свої зауваження і поставив  низку запитань. За його словами, чому до проєкту рішення не включені селище Благодатне та прилеглі села, які незабаром об’єднаються з містом? Також,на думку Віктора Ромашевського,  робоча група  повинна бути  утворена не розпорядженням міського голови, а виконавчий комітет має затвердити  її персональний склад. Він зауважив, що є обмеження для певної категорії людей, яка не може голосувати через інтернет.

Депутат  висловив незгоду щодо  суми коштів, які передбачені Положенням.

-Що таке 50 тисяч? Я проти, щоб проект ініціювався однією особою, це повинні бути колективні звернення“, – зауважив Віктор Ромашевський.

 

Олександр Громик пояснив, що поки не не відбулося об’єднання в ОТГ, то мова йде про бюджет Нововолинська, однак мешканці Благодатного можуть брати участь у проєкті. Після об’єднання в положення внесуть зміни і воно охоплюватиме громадський бюджет Нововолинської ОТГ, відтак мешканці усіх населених пунктів, які приєднають до міста, зможуть взяти участь у програмі.

-На сьогодні мешканці Благодатного не є обмеженні у поданні ініціативи відповідно до рішення. Створення робочої групи розпорядженням міського голови вважаю доцільним, так як це сприяє оперативним діям. Для того, щоб внести якісь кадрові зміни в робочу групу, не треба буде чекати сесії . Щодо голосування, як ви говорите, що одна людина може голосувати за кілька проєктів одночасно, такого не буває і такої практики немає,- зазначив  Олександр Громик.

Також він пояснив, що у проєктах рішень, коли пропонуються якісь суми, насамперед, беруть до уваги можливості бюджету міста.

До слова, проєкти, реалізація яких відбуватиметься за кошти громадського бюджету, мають бути спрямовані на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів у всіх сферах життєдіяльності міста.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.