Міський бюджет за 9 місяців 2020 року виконано на 100,3 відсотка

Сім із дев’яти питань, які розглянули на позачерговій сесії Нововолинської міської ради 18 листопада, стосувалися виконання міського бюджету за 9 місяців  2020  року, внесення змін до нього, а також до окремих галузевих програм.

-Обсяг міського бюджету за 9 місяців  2020 року склав 270 мільйонів 600 тисяч гривень. Його виконання забезпечено на 100,3 відсотка до  помісячного розпису доходів. Перевиконання  становить 410  тисяч гривень, – розповіла начальниця фінансового управління Галина Бурочук.

Щодо моніторингу виконання місцевих бюджетів  серед  3-х міст обласного значення Нововолинськ посідає  перше місце до річних призначень  та до помісячного розпису, а по динаміці надходжень – друге.

        Галина Бурочук підкреслила, що рівень виконання доходів загального фонду міського бюджету  забезпечив фінансування бюджетних видатків на 68,6 відсотка до  затверджених річних бюджетних призначень. На фінансування передбачених у міському бюджеті заходів спрямовано кошти загального фонду в сумі 218 мільйонів 830  тисяч гривень. При цьому 57,6 відсотка витрат профінансовано за рахунок власних надходжень, а 42,4 відсотка – дотацій та субвенцій  з державного і обласного бюджетів.

На фінансування галузей соціально-культурної сфери та соціального захисту населення спрямовано 169 мільйонів 495 тисяч гривень, або 69,9 відсотка до  затверджених річних бюджетних призначень.

Начальниця фінансового управління зауважила, що у загальних витратах бюджетних установ основною статтею являється заробітна плата з нарахуваннями і витрати по ній складають 85,5 відсотка, по енергоносіях –5,5  відсотка та інші витрати становлять 9 відсотків.

У загальних видатках бюджету  видатки на фінансування установ та закладів освіти склали –58,5 відсотка, охорони здоров’я – 11,3 відсотка, соціальний захист та соціальне забезпечення  – 2,6 відсотка, ЖКГ – 7,0 відсотка, культури і мистецтва  – 2,7 відсотка, фізичної культури і спорту  – 2,3  відсотка,   інші – 15,6 відсотка.

 -Варто зауважити, ми спрацювали непогано у звітному періоді. Залишаємо 3, 5 мільйона гривень в бюджеті розвитку, які можуть бути використані нашими наступниками, – наголосив міський голова Віктор Сапожніков.

Депутати також затвердили зміни до міського бюджету на поточний рік. Як повідомила Галина Бурочук міському бюджету по загальному фонду додатково передбачено цільову субвенцію для лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та нецукровий діабет десмопресином в сумі 475,2 тисяч гривень, а також кошти субвенції з державного бюджету для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі 172,7 тисяч  гривень (видатки споживання).

Міському бюджету додатково виділено субвенцію на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» з державного бюджету в сумі 760,5 тис. гривень на закупівлю засобів захисту учасників освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину.

На підставі звернень головних розпорядників коштів міського бюджету внесені відповідні зміни до показників міського бюджету за видатками.

По виконавчому комітету перерозподіляються раніше виділені кошти спеціального фонду бюджету розвитку для КНП «ПМСД» в сумі 30,3 тис. гривень  у зв’язку із збільшенням вартості апарату пресотерапії.

По управлінню освіти, за рахунок економії бюджетних коштів, яка утворилась в зв’язку з епідеміологічною ситуацією в сумі 2698,3 тис. гривень,   спрямовується 1941,2 тис.гривень на виплату заробітної плати в установах освіти та 631,2 тис.гривень для оплати поточних ремонтів, придбання матеріалів та  на оплату послуг в дошкільних закладах та загальноосвітні школах.

Для проведення капітальних робіт в закладах освіти додатково виділяється 569,8 тис. гривень, з них 553,8 тис.гривень спрямують на реконструкцію спортивного майданчика ЗОШ №8 . Також передбачено кошти в сумі 110,0 тис. гривень для придбання обладнання, комп’ютерної техніки та музичних інструментів у закладах освіти.

Перерозподіл коштів здійснюється й по інших галузях.

 -Загалом  видаткова частина  міського бюджету збільшується на 1962,2 тис. гривень, в тому числі загального фонду  –  на 1253,0 тис. гривень,  бюджет  розвитку спеціального фонду – на 709,2 тис. гривен,-резюмувала Галина Бурочук.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.