Міська влада працює над пошуком резервів наповнення бюджету

Цьогоріч за підсумками 11 місяців приріст  міського бюджету складає 2,4 відсотка, а за рік очікується  4 відсотка. На цьому закцентував  увагу міський голова  Борис Карпус на прес-конференції з журналістами 9 грудня 2020 року.

-Це дуже мало, -каже очільник міста. – Минулого тижня провели зустрічі з головними розпорядниками бюджетних коштів, у ході яких вели мову  про зарплату, енергоносії, захищені статті. На жаль, бюджет розвитку сьогодні – це трохи більше 4 мільйонів гривень. Шукаємо резерви. Їх бачимо, наприклад,  у наданні адміністративних  послуг. Хочемо децентралізувати цю систему і поширити її в старостинські округи. Підрозділ ЦНАПу буде створено у  Благодатному . Працюватимуть адміністратори у Грядівській та Грибовицькій сільських радах. Таким чином, є можливість конкурувати з нотаріальними конторами за оперативне надання  якісних послуг.

За словами Бориса Карпуса, буде створена  робоча група  з аудиту земельних ділянок.

-Разом з об’єктами соціальної інфраструктури Грядівської та Грибовицької сільських рад нам передають  великі земельні масиви. Треба подивитися, скільки є земель запасу,   сільськогосподарського призначення, кому можна їх здати в оренду, – зауважив Борис Карпус.

На думку міського голови, потрібно проводити  роботу з боржниками.

-Сьогодні отримали список майже 1000  тих, хто заборгував міському бюджету по різних видах платежів. Суми складають  від 500 до 90 тисяч гривень, – зазначив  міський голова.

 Борис Карпус  наголосив, що важливими резервами наповнення міського бюджету є легалізація робочої сили та сплата єдиного податку.

-Хочемо працювати в діалозі з бізнесом на партнерських засадах, розуміючи складність нинішньої ситуації, коли знизилася купівельна спроможність і споживацькі настрої.   Надходження єдиного податку сьогодні – 30 млн гривень. Схема проста:збільшуються витрати  населення, які купують у підприємців, відповідно збільшуються й надходження, -сказав міський голова.

Важливим   питанням, на думку Бориса Карпуса, є робота з підрядниками. Адже проаналізувавши ситуацію за останні 5 років прийшли до висновку: окремі  фірми, які отримували кошти з державного чи міського бюджету,  або не реєстрували найману робочу силу, або реєстрували  в інших містах. Тож міський голова закликав суб’єктів  господарювання легалізувати свою діяльність   і працювати на благо міста.

Наостанок Борис Карпус повідомив: головний фінансовий документ міста на 2021 рік затверджуватимуть 23 грудня на сесії  Нововолинської міської ради.

Відділ з питань інформаційної політики, комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.