У Нововолинську реалізовуватимуть проєкт EXCITE (Horizon 2020)

9 лютого у форматі онлайн відбулася зустріч команди експертів Асоціації енергоефективних міст України (Національного офісу Європейської енергетичної відзнаки) із представниками громад, котрі обрані до проєкту EXCITE в рамках впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні. Серед п’яти учасників до списку потрапив і Нововолинськ.

Читайте також: Нововолинськ отримав Європейську енергетичну відзнаку

В онлайн-зустрічі взяв участь міський голова Борис Карпус, його заступник Олександр Громик, радник міського голови, депутат міської ради Олег Попков та завідувачка сектору з питань залучення інвестицій, реалізації проєктів та грантів відділу економіки виконавчого комітету Нововолинської міської ради Вероніка Сєргєєва.

Учасники заходу обговорили детальну презентацію щодо переваг та покрокового впровадження відзнаки. Зокрема, експерт АЕМУ Віталій Волков окреслив алгоритм роботи на найближчий час. Він розповів, що буде визначено та подано на розгляд сесії міської ради кандидатуру координатора ЄЕВ від нововолинської громади, призначено консультанта від АЕМУ для нашого міста та формування енергокоманди (робоча та координаційна групи). В ході реалізації проєкту проведуть первинний енергетичний огляд (аудит), буде розроблено план дій ЄЕВ на найближчі чотири роки та впроваджено ряд енергоефективних заходів.

Вероніка Сєргєєва під час презентації можливостей та досягнень міст розповіла про досвід вже напрацьованих заходів з енергозбереження у Нововолинську. Зокрема, детально ознайомила із процесом реалізації проєкту ЄС “Перший крок у переході на використання відновлювальних джерел енергії у місті Нововолинську”, оновлення плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату, підготовку до написання муніципального енергетичного плану.

Учасники зустрічі поділилися здобутками та розглянули проблемні моменти на шляху виконання добровільних зобов’язань у рамках Угоди.