Підготовка до вакцинації, ситуація з COVID і чому частішають випадки отруєння чадним газом?

Про це йшлося на засіданні комісії з ТЕБ та НС.

За інформацією Нововолинського міськрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України», станом на 02.03.2021 в місті зареєстровано 2490 випадків захворювання COVID-19. Спостерігається ріст коронавірусної інфекції. Показник захворюваності за два тижні становить 289,6 на 100 тисяч населення, при базовому показнику – 40 на 100 тисяч. Захворюваність зросла у 2,5 рази.

На самоізоляції перебуває три класи загальноосвітніх шкіл. Зареєстроване одне сімейне вогнище. 30% ПЛР-тестувань від загальної кількості обстежених – позитивні. Це свідчить про складну епідситуацію в місті.

Якщо ви є контактною особою – дотримуйтеся самоізоляції. При появі симптомів хвороби – зверніться до свого сімейного лікаря і здайте ПЛР-тест.

На Волині розпочалася вакцинація від COVID-19. Створено п’ять мобільних бригад медиків. Три бригади – у медичних закладах. Луцька, одна – в Ковелі, одна – в Нововолинську. Наразі нововолинська бригада пройшла онлайн навчання і належить до бригади запасу. Вакцинацію проводять луцькі медики.

За два місяці цього року зареєстровано 11 випадків отруєння чадним газом. Всі 11 пацієнтів були госпіталізовані в Нововолинську ЦМЛ і пройшли лікування. За словами Олега Галія, начальника Нововолинської філії АТ “Волиньгаз», головна причина – засмічення димовентиляційних шляхів. Також самовільна заміна газових колонок, встановлення електровитяжок, що створює зворотну тягу. Голови ОСББ та управляючі компанії повинні забезпечувати вчасну повірку димовентиляційних шляхів.

 Міський голова Борис Карпус звернувся до представника АТ «Волиньгаз». Він заявив, що відключати газ жителям під час опалювального сезону та карантину – неприпустимо! Почастішали повідомлення зі скаргами на працівників газової служби. Вони масово відключають газопостачання в будинках мешканців. Причину вказують технічну несправність або витік газу. Але насправді відключають через заборгованість. Хоча в період карантину такого права вони не мають!

Вимагаю в керівництва АТ “Волиньгаз” ставитися з розумінням до користувачів у цей непростий час.

Варто нагадати, що жителі, які мають заборгованість, можуть звернутися у газотранспортні компанії й укласти договір про реструктуризацію. Так ви зможете погасити борг частинами.