Збережімо первоцвіти України

Щороку, у весняний період, триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин. У тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.

Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, шафран весняний, цибуля ведмежа (черемша) та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

За порушення Порядку придбання чи збуту рослин, занесених до Червоної книги України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 КУпАП у вигляді штрафу на суму від ста (1700 грн) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Наголошуємо! Заборона збирання та продажу стосується усіх рослин, занесених до Червоної книги України. Не виняток –  вирощені у теплиці чи біля хати ранньоквітучі види.

Відділ торгівлі, побуту та захисту прав споживачів