Соціальний захист родин загиблих (померлих) військовослужбовців в зоні АТО/ООС

З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули (померли) під час здійснення антитерористичної операції/ООС,  міською радою 23 грудня 2020 року №2/37 було прийнято Цільову програму соціального захисту населення на 2021-2025 рр.

Даною Програмою передбачено комплекс заходів, щодо здійснення матеріальної підтримки вразливих груп населення.

Особливу увагу приділено вирішенню питань фінансової допомоги та соціально-побутового забезпечення  членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців під час здійснення АТО/ООС.

Заходами до Програми на 2021 р. передбачено:

 • матеріальну допомогу сім’ям загиблих військовослужбовців в зоні ООС/АТО в розмірі 115 тис. грн. (допомога надається у разі загибелі військовослужбовця, з нагоди свят, ювілейних, пам’ятних та інших визначних дат за рішенням комісії із соціальних питань);
 • фінансову допомогу сім’ям, члени яких загинули в зоні ООС/АТО на виготовлення та встановлення надмогильних пам’ятників в розмірі 5 тис. грн. (починаючи з 2015 року кожній родині загиблих військовослужбовців в зоні АТО/ООС було виплачено по 5 тис. грн.);
 • фінансову підтримку сім’ям, члени яких загинули в зоні ООС/АТО, для проведення ремонтних робіт в житлових приміщеннях в розмірі 30 тис. грн. (починаючи з 2016 року 14-ти сім’ям було виплачено по 15 тис. грн. кожній родині);
 • компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі членам сімей загиблих учасників ООС/АТО та членам сімей зниклих безвісти в зоні ООС/АТО в розмірі 90,8 тис. грн.(члени сімей загиблих учасників АТО/ООС мають 75% відсоткову знижку на житлово-комунальні послуги, з них: 50% з державного бюджету згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та 25% витрат на житлово-комунальні послуги в межах соцстандартів із міського бюджету у грошовій формі);
 • зубопротезування пільгової категорії населення в розмірі 856,7 тис. грн. До даної пільгової категорії відносяться сім’ї загиблих учасників АТО/ООС відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Управління соціального захисту населення проводить виплату на підставі поданих документів:

 • заяви про відшкодування коштів;
 • довідки, виданої УСЗН про право на соціальну пільгу, або посвідчення (якщо вищевказана пільга надається без врахування доходу);
 • акта виконаних робіт по зубопротезуванню;
 • квитанцію про оплату послуг;
 • паспорта, картки платника податків;
 • виписки-рахунки з банківської установи.

У 2020 році за зубопротезування відшкодовано одному члену сім’ї загиблого учасника АТО в сумі 7391,00 грн.

Фінансування Програми у частині надання матеріальної допомоги та пільг здійснюється за рахунок  міського бюджету територіальної громади.

Санаторно-курортне лікування

Санаторно-курортне лікування членів сімей загиблих військовослужбовців в зоні АТО/ООС в даній міській Програмі  не передбачено.

Члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО мають право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням з державного бюджету путівками з Мінсоцполітики. На обліку в управлінні соціального захисту населення для забезпечення путівками з Мінсоцполітики перебуває 5 членів сімей загиблих учасників АТО.

Згідно Регіональної програми підтримки учасників антитерористичної операції/ООС та членів їхніх сімей на 2020-2022 роки, затвердженої рішенням Волинської обласної ради від 24.10.2019 року №25/4, забезпечуються щороку відпочинком у комунальних санаторно-курортних закладах області.

У 2020 році згідно поданих заяв відпочили 13 членів сімей загиблих учасників АТО/ООС у комунальних санаторно-курортних закладах області.

У 2021 році, згідно поданих заяв, виявили бажання відпочити у комунальних санаторно-курортних закладах області 13 членів сімей загиблих учасників АТО . Заяви та копії посвідчень передані до Департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА.

Пільговий проїзд

Згідно Регіональної цільової програми соціального захисту населення на 2019-2022 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 30 грудня 2018 року №22/3 проводиться щорічна виплата  відповідно до заходів Програми «Компенсація витрат за пільговий проїзд сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО» в тому числі і дітей від 6 років, які мають статус «Член сім’ї загиблого».

Виплата проводиться двічі на рік з обласного бюджету.