Нові штрафи за порушення ПДР

17 березня набув чинності Закон України №1231 http://bit.ly/3vCKAWn, що посилив відповідальність за порушення Правил дорожнього руху.

Збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки, мотошоломами, перевищення обмежень швидкості руху, проїзду на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, залишення місця ДТП, а також за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право водіння та керування у стані сп’яніння.

Зокрема, раніше відповідальність за керування у стані алкогольного сп’яніння передбачала штраф 10 200 гривень з позбавленням права керування на рік, а тепер таке правопорушення, вчинене вперше передбачає штраф у розмірі 17 000 гривень, а вдруге протягом року – 34 000 гривень з позбавленням права керування на три роки та з можливим оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Також посилюється адміністративна відповідальність за порушення ПДР пішоходами й велосипедистами. За перехід пішоходами проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху – штраф зріс з 3 до 15 НМДГ (255 грн) і вже без попередження.

Зауважимо, профілактичних зупинок транспортних засобів Закон не передбачає.

Інфографіки зі сторінки МВС України

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid