Троє діток, позбавлених батьківського піклування, отримали сім’ю

Пріоритетом у влаштуванні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, законодавством України визначено сімейні форми виховання такі як усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.

Переваги сімейного виховання, порівняно з інституційним, безперечні, оскільки тільки сім’я була і залишається для дитини природнім, необхідним всеохоплюючим середовищем, орієнтованим на розвиток індивідуальних особливостей дитини.

Ще одну прийомну сім’ю створили у Нововолинській територіальній громаді. Таке рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету Нововолинської міської ради 20 травня 2021 року. У сім‘ю Вікторії та Миколи Міщуків влаштовано на виховання та спільне проживання трьох дітей, позбавлених батьківського піклування, які між собою є рідними сестрами, найменша з яких перебувала довгий час у будинку дитини (м. Луцьк), а двоє старших дівчаток у притулку для дітей (м. Рожище).

Загалом у Нововолинській громаді функціонує чотири  прийомні сім’ї, та чотири дитячі будинки сімейного типу, у яких виховується 34 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.