Змінилися деякі норми у призначенні субсидії. На що необхідно звернути увагу?

Набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 505 від 19.05.2021 року «Деякі питання призначення житлових субсидій». У документі внесені суттєві зміни до умов призначення допомоги з травня 2021 року.

В Управлінні соціального захисту населення Нововолинської міської ради пояснили, на які нововведення необхідно звернути увагу особам при оформленні житлової субсидії.

Відтепер необхідно  звернутись за призначенням субсидії домогосподарствам, яким субсидія:

• надавалась у грошовій безготівковій формі;
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб: за договором оренди, внутрішньо перемішеним особам, будинки яких не прийняті в експлуатацію;
  • була призначена на кількість осіб, що фактично проживають.

Для інших домогосподарств рішення про призначення субсидії з 01.05.2021 року буде прийматись без додаткового звернення протягом травня-вересня 2021 року на підставі інформації Міністерства фінансів України за результатами верифікації даних одержувачів субсидії у квітні 2021 року.

Постановою №505 передбачені умови, за яких житлова субсидія НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ:

• будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у власності: транспортний засіб, з року випуску якого минуло менш як 5 років  або більше ніж один транспортний засіб з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
  • більше ніж одне  житлове приміщення;
  • на депозитному банківському рахунку станом на 1 число місяця, з якого призначається субсидія, кошти у сумі, що перевищує 100 тисяч гривень;
  • зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед призначенням субсидії здійснив купівлю або правочин, що дає право на рухоме чи нерухоме майно, зробив внески, подарунки, надав допомогу, здійснив купівлю іноземної валюти, банківських металів на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень;
  • будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має заборгованість по сплаті аліментів;
  • будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства змінив: сімейний стан (взяття шлюбу або розлучення), місце реєстрації, соціальний статус (визнаний працездатною або непрацездатною особою).

Постановою передбачено, що одержувачам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального сезону 2020-2021 років і яким на наступний період призначення буде проводитись без додаткового звернення, необхідно до 1 ВЕРЕСНЯ 2021 року повідомити про наявність умов, за яких житлова субсидія НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ.

Рішенням Уряду посилена персональна відповідальність одержувача субсидії за вчасне подання правдивих даних про майновий та матеріальний стан зареєстрованих осіб і членів їх сім’ї.