Потреби людей з інвалідністю обговорили на засіданні комітету

Відбулося засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.


Головував на засіданні заступник міського голови Олександр Громик. В обговоренні взяли участь Валентина Міньковська, голова ГО осіб з інвалідністю “Довіра”, Галина Маліц голова ГО “УТОС”, Юлія Буденчук керівниця ГО “Світ для дітей”. Також була запрошена громадська активістка з Володимира-Волинського Олена Кандиба та Тетяна Карпус, яка лобіюватиме питання комітету перед міським головою.
Присутні обговорили створення карти з адресами осіб з інвалідністю та шляхи їх пересування.


Порушили питання інклюзивності у Нововолинській центральній міській лікарні – облаштування пандусів, поручнів та підіймача.
⁃ Питання доступності надання медичних послуг лікарями-спеціалістами потрібно вирішити першочергово! – наголосила директор центру ПМСД та голова комісії з питань охорони здоров’я, сім’ї та соціального захисту населення міської ради Ольга Попіка.


Обговорили встановлення інклюзивного дитячого майданчика на бульварі Шевченка, 14. Рекомендації щодо його облаштування надаватиме керівниця ГО “Світ для дітей” Юлія Буденчук.


Галина Маліц, голова ГО “УТОС”, запропонувала встановити звуковий маячок біля приміщення громадської організації для кращого орієнтування у просторі людей з порушенням зору та нанести розмітки для незрячих на об’єктах соціальної інфраструктури. Говорили й про облаштування понижених тротуарів для людей з інвалідністю.


Громадська активістка з Володимира-Волинського Олена Кандиба відзначила, що в Нововолинську є певні напрацювання доступності осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Також поділилася досвідом роботи у Володимирі-Волинському.