Нововолинська міська територіальна громада перемогла у конкурсі для впровадження цифрових технологій від Програми EGAP!

Про успіхи у цифровій трансформації Волині та стратегію подальшої співпраці говорили вчора, 23 вересня 2021 року, заступниця голови облдержадміністрації Вікторія Левчук та представники Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)».
Учасниками зустрічі були Ілона Постемська, старша координаторка програм у Посольстві Швейцарії в Україні, Йорданка Томкова, старша радниця Фонду InnovaBridge, Сергій Гунько, координатор компоненту з цифровізації регіонів Програми EGAP та Оксана Киричук, регіональна координаторка Програми EGAP у Волинській області.
Волинську облдержадміністрацію представляли заступниця очільника області Вікторія Левчук та керівники профільних структурних підрозділів ОДА.
Як розповів Сергій Гунько, цього літа 15 територіальних громад Волинської області взяли участь у конкурсі для впровадження цифрових технологій Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії. Переможцями конкурсу стали 5 громад, а саме: Нововолинська, Володимир-Волинська, Любешівська, Шацька та Смідинська.
Координатори Програми EGAP надаватимуть громадам методичну та практичну допомогу у впровадженні цифрових інструментів. Подібний досвід співпраці у 2020 році вже отримали Луцька, Вишнівська та Зимнівська територіальні громади.
Зокрема, це впровадження інструментів електронної демократії (відкрите місто, громадський бюджет, консультації із громадськістю та місцеві петиції); проведення навчання для підвищення цифрової грамотності працівників органів місцевого самоврядування; запуск електронних щоденників та журналів у школах; впровадження інструментів для підвищення якості роботи ЦНАП – електронних кол-центрів, «мобільних валіз» для надання послуг маломобільним групам, системи електронної черги тощо.
Як зазначено на офіційному сайті Волинської обласної державної адміністрації, особисті зустрічі команди Програми EGAP із представниками громад-фіналістів конкурсу відбудуться найближчим часом, як і запровадження інноваційних технологій у системи управління розвитком громад.