До уваги керівників громадських організацій та благодійних фондів

Громадські організації зобов’язані подати до державного реєстратора відомості про кінцевого бенефіціарного власника, відповідно до ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Швидше за все ця інформація буде шокуючою для багатьох НГО. Особливо для тих, які про неї дізнаються після 10 жовтня. Адже неподання чи невчасне подання відомостей тягне за собою штраф, від 17 до 51 тис. грн.

Логічне питання – як зробити все швидко, правильно і вчасно, щоб не потрапити в халепу?

Українськими експертами спільно з Міністерством юстиції України, ГО «Форум розвитку громадянського суспільства», «Innovating Governance Association» було розроблено курс «Визначення кінцевого бенефіціарного власника».

Пройшовши його, ви дізнаєтеся чому і для чого необхідно визначати кінцевих бенефіціарних власників, хто і як регулює вимоги щодо прозорості та ідентифікації кінцевих бенефіціарних власників, зрозумієте, хто є кінцевим бенефіціарним власником і як його визначити, ознайомитесь з досвідом України, міжнародними стандартами та кращими практиками, також зможете оцінити рівень ваших знань.

Матеріал буде цікавим:

  • громадським активістам;
  • державним службовцям, які формують та реалізують політику в сфері прозорості бенефіціарної власності;
  • представникам бізнесу та громадських об’єднань, зокрема при поданні інформації про КБВ;
  • державним реєстраторам, які вносять відомості про КБВ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань(ЄДР);
  • експертам, журналістам.

Курс розроблено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та проєкту Ради Європи «Посилення заходів із протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в Україні», який фінансується Європейським Союзом і Радою Європи та імплементується в рамках програми «Партнерство заради належного врядування» з метою виконання Плану дій на 2021-2022 роки міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», учасницями якої є 78 урядів та 76 органів місцевого самоврядування.

В разі виникнення додаткових запитань, пишіть нам на електронну адресу in.pravo.lutsk@gmail.com або на сторінку у мережі фейсбук – https://www.facebook.com/VolynskyyInstytutPrava