“Світ мій сонячний”: у міському історисному музеї відкрили виставку виробів з соломи

У Нововолинському міському історичному музеї презентувала свої вироби з соломи Інна Чонка, член національної спілки майстрів України. Відкриття експозиції “Світ мій сонячний” відбулося 7 листопада у виставковому залі музею.

Пані Інна ще зі шкільних років почала захоплюватись ремеслом плетіння з соломи. З 4 класу і до тепер поглиблює знання і розвиває свої навички у цьому напрямку. Одне із перших творчих досягнень – перемога у конкурсі масок на тему «Міфи та легенди». Захід проходив 2007 року в США.

Популярність Інни Чонки зростає. Вона провела сотні виставок, учасниця теле- та фотопроєктів. Також майстриня виконує роботи на замовлення. Найбільше поціновувачів її творчості на Львівщині. Переважно виготовляє дідухи, вінки, фігурки ангелів.

Інна Чонка під час відкриття виставки у Нововолинську розповіла, що використовує лише житню солому. У червні жне її серпом, до кінця літа сушить. А восени починає плести вироби. Для більшого колориту часом додає сухоцвіти та гілочки льону.

– Намагаюся не копіювати чужі техніки плетіння, а створюю власний почерк, щоб поціновувачі могли впізнавати мої роботи, – наголосила Інна Чонка.

Майстриня охоче ділиться секретами своєї майстерності. Займається гуртовою роботою з дітками у Ковелі.

Після відкриття виставки у Нововолинську, Інна Чонка провела майстеркласи з виготовлення різдвяного ангела та дідуха.